Web Analytics
Rezilliğin Bu Kadarına Pes – Serdar Erbaşı
Rezilliğin Bu Kadarına Pes – Serdar Erbaşı

Rezilliğin Bu Kadarına Pes – Serdar Erbaşı

Bu hafta gördüğüm bir olay karşısında hayrete düştüm. Rezilliğin bu kadarına PES dedim… PES!
 
 
Neydi bu olay sizce?
 
 
Birkaç şahsın Cangele’ ye küfretmesi miydi?
 
Tolunay Hoca’ nın her demecindeki iki kelimeden birinin “SENEYE” olması ve bu sebeple gerçek taraftarın maçtan soğuması mı?
 
Ya da Beşiktaş’ tan kiralanan Batuhan’ ın karşılıklı şike ve ahlaksızlık anlaşması gereğince Eskişehir – Beşiktaş maçında oynamaması mıydı ? (Moriantes olayını hatırlayın!)
 
Hayır, bunların hiçbiri beni sinirlendirmedi…


Haftanın ve hatta son zamanlarda hatırladığım en rezil olay Galatasaray maçında yaşandı. Aslında bu olay şimdiye kadarki rezilliğin alışılmışlığını ortaya döktü. İstanbul basınındaki hiçbir şahsiyetin de olayın üzerine gitmemesi de başka bir rezillik…
 
Bildiğiniz gibi Galatasaray maçı İstanbul Derbisindeki olaylar nedeniyle seyircisiz oynandı. (Bu arada antiparantez söyleyelim. Biz hep kandırıldık, dünyanın en büyük derbisi diye. Ligtv haricinde maçı sadece iki kanal yayınladı ve o kanallardan bir tanesi de yayını yarıda kesti. Keserken de rezilliği tüm Türk İnsanına da mal etmeyi ihmal etmedi İspanyol Spiker. Fatih Terim’ in öğrencilerinin yaptığı cahillik, ahlaksızlık maalesef “Dünyanın en büyük derbisi” nin Dünya Televizyonlarında ana haber bültenlerinde tüm Türk Halkına mal edildi…)
 
Evet… Seyircisiz oynanan maçta o cahilliğin, ahlaksızlığın başrolündeki üç şahıs da maçı izledi. Ben de kendi kendime sordum? Hangi vasıfla maçı izliyorlar diye!
 
Ceza aldıklarına göre o gün futbolculuk görevleri ile sahaya giremezler. Seyirci de olamazlar, çünkü maç seyircisiz oynandı. Eeee peki hangi vasıfla maçı izlediler?
 
Maçı nereden izlediler sorusunun cevabı çok vahim: “ŞEREF tribününde”.
 
Dünyanın en rezil derbisindeki ahlaksızlıkları ile Türk İnsanını tüm dünyaya rezil eden Milli Futbolcularımız, Şeref Tribününde şereflendirildi! Yaptığı ahlaksızlıklar neticesinde aldıkları ceza “ŞEREFLENDİRİLMEK”. Bu şahıslara “Türklüğü aşağılamaktan” dava açılması gerekirken Türk İnsanını tüm dünyaya Kendini kontrol edemeyen, cahil ve ahlaksız olarak tanıttıkları için bu adamlar şereflendirildi. Peki bunu kim yapar? Ahlaksızlığı ödüllendirmek, ahlaksızlık yaptığı için bir şahsı şereflendirmek ahlaksızlık değil midir? Bu rezilliğe kim göz yumar?
 
Galatasaray Yönetimi mi? Demek ki Galatasaray Yönetimi Fatih Terim’ in aslanlarının Fenerbahçe maçında yaptıklarını ahlaksızlık olarak görmüyor? Eğer öyle olsa ahlaksızlığı şereflendirir mi?
 
Şeref Tribünlerinin davetiyeleri İl Spor Müdürlünce dağıtılır. Kimin o tribüne oturacağı isim isim oradan geçer. Demek ki orada çalışanlar da Ahlaksızlığı şereflendiriyor.
 
Basını ise hiç sormayın… Ahlaksızlığı hor görmek kadar bile işini yapamıyorlar.
 
 
Bu arada Kayserililerin büyük çoğunluğunun birinci takımı olan Galatasaray Kulübü de telefon hattı reklamıyla yeni bir slogan ortaya atmış. Aslında birçok Kayserispor taraftarı da Galatasaray taraftarıdır. Hatta büyük çoğunluğunun birinci takımıdır Galatasaray…
 
Slogan net: “TEK TAKIM, TEK YÜREK, TEK HAT”. Bir çok maçımızda Kayseispor’ u canı gönülden destekleyen Galatasaray Taraftarı olan Kayserililer ve hatta Kaysersipor taraftarları var. Bu arkadaşlarımızın bu fikriyatına saygı duyduk hep. Gönüllerinde iki takıma da yer ayırmalarını garipsemedik, hor görenlere karşı çıktık.
 
Ama gel gör ki Galatasaray camiası bize bunu da fazla gördü. Tek takım tutacakmışız ve bu da Galatasaray olacakmış. Bir de hattı alacağız ve sisteme bir katkı da bizden gidecek. Anadolu takımları da eski figüran günlerine geri dönecek.
 
Arkadaşlar, İstanbul takımları kendileri için yaklaşan tehlikenin farkındalar, bizse içinde bulunduğumuz yalanın farkında değiliz. Dünya derbisi, Milli takım oyuncusu, Avrupa Kupası maçı falan felan diye yıllarca bizleri kandırdılar.
 
Lütfen kendimize gelelim ve gerçekleri görerek taraftarlığımızı yaşayalım.
 
 
Serdar ERBASI

serdar@post.cz

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları