Web Analytics
Kemal Okyay Röportajı
İkinci yarıya dediğiniz gibi çok iyi başladık. Kupa maçlarında ve lig maçlarında çok iyi futbol oynayıp bunun sonucunda da galibiyetleri alıyoruz. İnşallah bu çıkışımız böyle sürer. Bildiğiniz gibi ligde 6’da 6 yaptık, inşallah Denizlispor maçıyla da 7'de 7 yaparız.

Kemal Okyay Röportajı

Sezonun ikinci yarısına çarpıcı bir başlangıç yaptık, takımın gidişatını nasıl değerlendiriyorsun?

İkinci yarıya dediğiniz gibi çok iyi başladık. Kupa maçlarında ve lig maçlarında çok iyi futbol oynayıp bunun sonucunda da galibiyetleri alıyoruz. İnşallah bu çıkışımız böyle sürer. Bildiğiniz gibi ligde 6’da 6 yaptık, inşallah Denizlispor maçıyla da 7'de 7 yaparız.

Çarşamba günü önemli bir kupa maçımız var, bu maçla ilgili neler söylemek istersin?

İlk maç 0-0 bitti, burada kazanmamız gerekiyor. Gençlerbirliği Oftaş çok iyi bir takım, bu sebeple karşılaşma çok zor geçecek ama maç sonunda burada sahadan galibiyetle ayrılıp bir üst tura çıkacağımıza inanıyorum.

Futbol dışında günlük hayatında neler yapmayı seversin?

Futbol dışında da genelde takım arkadaşlarımızla beraber zaman geçiriyorum. Genellikle Kayseripark’a gidip orada vakit geçirmeyi seviyorum, özelliklede sinemaya giderim. Bunun dışında hep beraber toplanıp Ali abinin yada diğer abilerimizin evinde Play Station oynarız.

Hedeflerin nelerdir?

İlk önce Kayserispor’da sürekli olarak forma giymek ve ardından tabi ki her futbolcunun istediği gibi milli takım. Milli takımda yer almayı çok istiyorum. Bakalım, zamanla inşallah oralara da yükseleceğim.

Takımın sol kanadında zaman zaman sol bek, zaman zaman da orta sahanın solunda görev alıyorsun. Kendini hangi pozisyonda daha iyi hissediyorsun.

Ben normalde orta saha oyuncusuyum ama ihtiyaç duyulduğunda da sol bek oynayabiliyorum. Ama ben özellikle orta sahanın solunda oynamayı daha çok seviyorum. Orada oynarken futboldan daha fazla zevk aldığımı söyleyebilirim.

Kendi mevkiinde beğendiğin, örnek aldığın oyuncular kimler?

Dünya’da kendi mevkiimde en çok Ryan Giggs’i beğeniyorum. Çünkü oyun stillerimizin çok benzediğini düşünüyorum. Türkiye’de ise Tümer Metin. Bu iki oyuncunun futbolunu çok beğeniyorum.

Bu seneki Kayserispor taraftarlarıyla ilgili düşüncelerini öğrenebilir miyiz?

Geçen seneki maçlarımıza daha fazla ilgi vardı. Bu sene nedense, soğuktan mı, ilgisizlikten mi, diyeyim daha az taraftar geliyor. Biz taraftarlarımızın stada gelip bizi daha fazla desteklemelerini istiyoruz. İnşallah bundan sonra daha fazla gelip daha fazla desteklerler.

www.kayserispor.org.tr aracılığı ile taraftarlarımıza neler söylemek istersin?

Artık taraftarlarımız bizi daha fazla desteklesinler. Gelip maçlarımıza bize daha fazla destek versinler. Onların varlığı bile bizim için artı bir motivasyon. Onlar az geldiğinde “Ya bu stat neden boş kalıyor?” diye kendi kendimize düşünüyoruz. “Acaba biz futbolumuzla stadı dolduramıyor muyuz?” diye düşünüyoruz. Ama artık daha iyi futbol oynuyoruz, daha iyi yerlere geliyoruz. Lütfen taraftarlarımızda bize gelip destek versinler. Başka bir isteğimiz yok.

Röportaj: kayserispor.org.tr tarafından Şubat - 2008'de yapılmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları