Web Analytics
TümKayder (Tüm Kayseri Dernekleri) ve Kayserispor – Serdar Erbaşı
TümKayder (Tüm Kayseri Dernekleri) ve Kayserispor – Serdar Erbaşı

TümKayder (Tüm Kayseri Dernekleri) ve Kayserispor – Serdar Erbaşı

İBB maçı için İstanbul‘ a gittiğimizde İstanbul’ daki Kayseri Derneklerinden Taraftarımızın Stada ulaşımı ve Maça çağrılması için yardım istemeyi planlamıştık.

TümKayder İstanbul civarındaki 40′ dan fazla Kayseri Derneklerinin birleştiği bir platform. Başkanı Müteahhit Muzaffer OFLAZ. Daha önce kendisiyle görüşmemiştim. Başka Kayseri Derneklerine giderek maçlara organizasyon yapmalarını istemiştim. Maç günü piknik organizasyonları yapmışlardı. Kayserispor Teknik Direktörü iken hiç bir zaman ilgi görmeyen Ertuğrul SAĞLAM’ ı Beşiktaş’ a transferi sonrası bir iftar yemeğine onur konuğu olarak davet etmişlerdi. Hafızamdaki bu hayal kırıkları nedeniyle İBB maçında İstanbul’ daki Kayseri Derneklerinden destek bulamayacağım düşüncesindeydim ancak arkadaşlarımın ısrarları sonrası bir girişimde daha bulunmaya karar verdim.

Maçtan önceki hafta içi TümKayder Dernek Başkanı Muzaffer OFLAZ‘ ı aradım ve kendimi tanıttım. Yapmış olduğum kısa telefon görüşmesi sonrası çok ümitli olmamakla birlikte Muzaffer OFLAZ ile bir kez daha yüz yüze görüşmeye karar verdim. Cuma günü ofisindeydim…

Aslında destek talebimiz diye bir konu yoktu. Tek isteğimiz İETT‘ den maç saatlerindeki ulaşım için otobüs seferi talep edecektik. Bu talebin ise bir kurumdan yapılması gerekiyordu. Bu talep sonrası maça gitmek isteyen Taraftarlarımız ücret karşılığı Belediye Otobüsü ile maça gidip gelecekti.

Cuma Sabahı Muzaffer OFLAZ’ ın ofisinin kapısında beklerken gözüme çarpan konu etraftaki Kayseri Resimleriydi. Anlaşılan Başkan da bizim gibi Memleket Sevdalısı bir ağabeyimizdi. Odasına girdiğimde duvardaki Kayserispor Resimleri ve televizyondaki Kayseri Kanalı beni daha da mutlu etti. Görüşme boyunca Başkan bana Kayseri ve Kayserispor için yaptıklarını anlattı. Yaptırdığı okul, Kayserili hemşehrilerimize yaptıkları yardımlar, diğer yardımlaşma derneklerindeki görevleri vb… İETT otobüsü hakkındaki talebimi o yüzden hemen söylemedim. Ne de olsa basit bir talepti. Bir telefonla halledilebilecekti…

Başkan, Bursa’ daki Kupa Finalinde otobüslerle binlerce Kayseriliyi Bursa’ ya getirdiğini ancak maça getirdiği Taraftarlar için Yönetimin söz vermesine rağmen bilet vermediğini ve bu durumda kendisinin para vererek biletleri temin ettiğini anlattı. Ayrıca kendisinin de bileti Bursaspor Kulubünden bulduğunu da ekledi. Kayserispor Üyeliğinin de silindiğini sık sık sitemlerle anlattı. Kırgındı Başkan…

İETT’ den otobüs seferi talebi için telefon açmasını talep ettiğimde verdiği cevap netti: “Kayserispor için kılımı kıpırdatmam“. Muzaffer OFLAZ kırgındı… Kayseri sevdalısı abeğimizin misafirperverliliğinin verdiği mutlulukla ayrıldım Başkan’ ın yanından. Kapıya kadar uğurladı.

Bugün Zaman Gazetesinde bir haber gördüm.  Habere göre Muzaffer OFLAZ,

Dört yıl Kayserispor’un İstanbul temsilciliğini yaptım. Senede 10 kez Kayseri’ye giderim. Kayseri potansiyeli olan bir şehir. Türkiye’nin en güzel tesislerine sahibiz. Dördüncülük gibi bir sırayı kesinlikle kabul etmiyorum. Kayseri gibi güzel bir şehri şampiyonluk taçlandırır. Takıma herhangi bir takviye gerekmez. Bu kadronun şampiyonluğa oynaması gerekiyor. Herhangi bir şekilde para sıkıntısı yok. Yönetimler profesyonel. Şehrin halkı da destek vermeli. Bütün maçlarda stat tıklık tıklım dolmalı.”

demişti. Beyanında Kayserispor’ a yaptığı katkılar hakkında bilgi verdikten sonra Türkiyenin en güzel tesilerine sahip olduğunu söylemiş. Cümlede “BİZ” demişti. BİZ. İşte başarı böyle bir şey.

Biz Taraftarız. Maça giderken çektiğimiz sıkıntıların ödülü, bilet parası yada başka bir şey değildir. Başarıyı sahiplenmektir. 5 vasıta değiştirip yağmur ve soğukta bir saat yürüyen Taraftarın başarıyı sahiplenme hakkı vardır. Başarı öncesi çekilen o cefa bile o Taraftarı mutlu eder. Gazetenin puan tablosuna bakarken bir gülümser ya gururla… İşte o gurur her cefayı unutturur.

Biz İstanbul’ daki Kayseri Derneklerinden çok şey istemiyoruz. Kayserispor Taraftarı gibi davranmalarını beklemiyoruz ancak  Kayserispor’ un İstanbul’ daki maçında Tribünlerde yalnız bırakılmaması için Derneklerce üyelerine telkinde bulunulmasını istiyoruz. Bu kadar… Sadece bu.

Başarılı bir takımımız var. Başarıyı sahiplenelim. Ama her kesimce de Takımımıza karşılıksız olarak destek verelim. Kırılmayalım. Ne Yönetime, ne Teknik Heyete yada başkasına kırılmaya hakkımız yok. Bu takım başarılı olduğunda kim mutlu oluyorsa, kim o gururu hissedip de çevresinden gelen tebrikleri hak ediyorsa işte onlar Kayserispor Taraftarıdır ve o Taraftarın kırılmaya yada desteğinin karşılığını beklemeye hakkı yoktur. Tek ödülü ise Kayserispor Taraftarı olmanın gururudur.

Serdar ERBASI

http://kasist.com/main/?p=594

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları