Web Analytics
Gökhan Ünal-Mehmet Topuz "Sesimiz Geliyor mu?"-Ayhan Baynal
Arşivleri karıştırırken Four Four Two Dergisini 2007 Ekim sayısı elime geçti.

Gökhan Ünal-Mehmet Topuz

Arşivleri karıştırırken Four Four Two Dergisini 2007 Ekim sayısı elime geçti.

Dergi Mehmet Topuz – Gökhan Ünal ikilisinin kapaktan vermiş ve ligin en gözde ikilisi soruyor: “Sesimiz geliyor mu?” diye başlık atmış.
Aradan4 yıl geçmiş ve Ogünleri bir daha hatırlamak adına bu ikili ile yapılan röportajı bir daha gözden geçirmek istedim.

Dergi güzel bir başlıkla girmiş “Sesimiz geliyor mu?”.

Evet sesleri çok iyi geldi.

Önce Gökhan Ünal Trabzonspor’a gitti.
Daha sonra Mehmet Topuz.

Kayserispor’un muhteşem ikilisinden biri Gökhan Ünal’ın açıklamaları dikkat çekici.

Gökhan Ünal;
Futbol’a 10 yaşında Kayaş Amatör takımında başladım. 14 yaşında ciddi olarak futbol oynamadım. Lise döneminde ise hem okul takımında hem de Petrolofisinde gittim. Abiminin trafik kazası geçirmesi ile ameliyat için para bulmamız gerekiyordu. Bu benim için büyük bir motivasyon oldu. Gençlerbirliği’ne geçince abimin ameliyat olmasını sağldık.” Diyerek zor bir gençlik dönemini geçirdiğini söylemiş.

 


A Milli takıma ilk çağrılışını anlatırken;
“Ekim ayında Almanya ve Arnavutluk maçlarının kadrosu açıklanmış ve benim adım bulunyordu. Fatih Hoca ile bir telefon görüşmesi yapmıştım. Çağırmazlar diye düşünüyordum. Ankaraspor maçından sonra evime gidip telefonu sessize alıp uyumuştum. Telefonla beni arayanlar olmuş. Hiç birinden haberim olmadı. Ertuğrul Hoca 3-4 defa aramış. Telefonu abim açmış ve haberi onlar vermişti.”

 

Gökhan Ünal “ Yurtdışında, Ruslar, Hollanda’lılar ve İngilizler bizim değerimizi anlıyorlar ama futbolun içinden olanlarında anlaması lazım diyor.

Galatasaray’a attığı golü anlatırken;
“O gol hayatımın akışını değiştirdi. Yeteneklerimin farkında idim ama güven eksikliği yaşıyordum. Maç içinde vuracağım yerde pas veriyordum. Bir patlama yapmam gerekiyordu. O gol o anlama geliyor” diyor. O golden sonra Denizlispor ve Sakaryaspor maçlarında da sonrada oyuna girip maçları kazandırdım. Artık takımdakiler bile Gökhan oyuna girse de rahatlasak diyorlar dı.

Gökhan söyleşisinin bir bölümünde ise “Maçlarda güzel hareket yapınca Acaba özetlere girer mi?. diye düşüyorum.” İfadesi bence çok önemli.

Yüksek bir ücretle transfer olursan sende bir sorun yaratır mı? Sorusuna ise;
Gökhan Ünal “Gittiğiniz takıma güçlü gitmelisiniz” diyor. “Bazı oyuncular düşük ücret ve bonservis ile gittiklerinde daha az göz önünde bulunuyorlar” ifadesini ekliyor. Oralara gidersem Kendi aldığım parayla, bonservis ücreti ile güçlü gitmek isterim” diyor. Bunu ise Trabzonspor’a yaptığı transfer ile kanıtlıyor.

Taraftar içinde birkaç şey söylemiş.
Gökhan “Kayserispor için önemli başarılara imza atıyoruz ama taraftar maça gelmiyor”. Bu ifadeye aslında bizler çok alıştık. Sene 2011 oldu. Halen “Taraftar maça gelmiyor” sözleri bize gına getirdi.

O dönemde çok iyi bir takım olmamıza rağmen Üç büyüklere karşı deplasmanda galip gelemiyorduk.
Gökhan Ünal ise “Başka takımlar büyükler evinde yenince ‘biz neden yenemiyoruz?’ diyorum.
Artık deplasmanda üç büyükleri yenebiliyoruz.

Evet Gökhan Ünal’ın bundan 4 yıl önce Four Four Two Dergisine yaptığı söyleşiden notlar çıkarmaya çalıştım.

Bir sonraki yazıda Mehmet Topuz ile ilgili bölümü yayınlayacağım.

Kaynak : Four Four Two Dergisi 2007-Ekim sayısı.

Ayhan Baynal

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları