Web Analytics
Süleyman Hurma: Recep Başkan’a Büyük Haksızlık Yapılıyor
Süleyman Hurma: Recep Başkan’a Büyük Haksızlık Yapılıyor

1. Süleyman Hurma: Recep Başkan’a Büyük Haksızlık Yapılıyor

Süleyman Hurma söyleşisinde şöyle devam etti;

RECEP BAŞKANA ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK YAPILIYOR

"Recep Başkan'a (Mamur) çok büyük haksızlık yapılıyor.  Kayseri kendi yetişdirdiği insanla gurur duymalıdır. Hiç kimseden bir katkı almaksızın kendi hayatını kurmuş. Kendini çok iyi bir iş adamı durumuna getirmiş. Yanında bir sürü insana iş aş ve ekmek veriyor. Kendi şehrinin kulübüne çokta ciddi hizmet ediyor.  Kayseri'de çok büyük haksızlık yapılıyor. Ama Türkiye genelinde bir çok spor adamı çeketini ilikliyor. Buna 3 büyük kulüp başkanı ve TFF başkanıda dahil. Ciddi saygı duyuyor. Külüpler birliği başkanlığı olması istendi. Kendisi olmadı. Şuanda kulüpler birliği başkanlığı vekilliğini şuanda yürütüyor. TFF'de çok ciddi noktalara gelebilirdi. Biz toplum olarak kendi değerlerimizi ezmeye, kendi içimizden çıkan insanları hor görmeyi seviyoruz. Ne zamana kadar onlar ölene kadar.  Allah uzun ömürler versin Başkanımıza. Ondan sonra doğruları söylüyoruz ama hiç bir faydası olmuyor. Eğer bir şey varsa yaşarken söylenmeli.

 

BİZİM BESLEME ŞEKLİMİZ TOPLUMUN İLGİLİSİ

Biz futbol adamları eşimizden, ailemizden, dostumuzdan ayrı yaşıyoruz. Gayet tabiki bunun profesyonelliğin gereği budur. Bunun karşılığında para kazanıyoruz. Bizde bir insanız. Bizim beslenme şeklimizde toplumun ilgisinden,sevgisinden, alakasından besleniyoruz.  Sokağa çıktığımız zaman bir insanın güler yüzü. Bir gazetecinin söylediği bir uygun söz. Bir insanın alkışı bizi besler. 


MAKUKULA'YI ELEŞTİRENLER YA FUTBOLDAN Bİ HABER YADA KÖTÜ NİYETLİLER

Makukula'yı eleştirmek için zeki ve bilgiye sahip olmaya gerek yok. Çünkü yıkmak herkesin yapabileceği bir şey. BJK Kulübü Menejeri Sinan Engin'in kendi ağzından açıklaması var. Sinan Engin "Biz bu oyuncuyu istetik alamadık,  Kayserispor çok büyük bir iş yaptı" diyor. Ertuğrul Hoca (Sağlam) "Kayserispor durdu durdu turnayı gözünde vurdu" diye söylemi var. Gaziantepspor Başkanı (Gaziantepspor'un Teknik Direktörü Portekizli onun bilgisine dayanarak )  " Kayserispor müthiş bir oyuncu aldı" diyor.  Bu oyuncu Sevilya'ya 20 Bin kişinin önünde imza attı. Çok önemli takımlarda oynamış. Geçtiğimiz sezon Bolton'da oynamış. Başarılı performans ortaya koymamış. Herkes biliyor ki bu oyuncu Bolton'da 17 maçta 10 maç oynamış olsa Kayserispor'un bu oyuncu alma şansı yok. Biz şimdi ne yapacağız bu oyuncuya iyi davranacağız. Katkı sağlayacağız, Moral vereceğiz. Motive edeceğiz. Tıpkı GS'yın Hagi'yi, Tafereal'i, Popecski'yi yok bir durumda alıp performans sağladığı gibi bizde bu oyuncudan verim almaya çalışacağız. Oyuncunun verimi ile ilgili ahkam kesmek mümkün değil. Öngörümüz şudur. Kariyeri belli, kaliteli ve Portekiz Milli Takımının oyuncusudur. Portekiz Milli Takımının Dünya Kupası kadrosunada aday bir oyuncudur.  Kayserispor'da oynarsa ve 34 maçın 30'unda forma giyerse 10-15 gol atabilirse Dünya Kupasında Kayserispor'a temsilen Portekiz Milli takımında oynar. Bu kalitede bir oyuncudur. Dilerim bu olur.  Diğerleri için bir şey konuşmak istemiyorum. Ya futboldan bihaberler yada kötü niyetliler. Hangisini istiyorlarsa onu kabul etsinler. Onu onlara bırakıyorum.

  

 ERCİYESSPOR BİZE YAKIN BİR TAKIM

Bir spor adamı olarak , Erciyesspor bize yakın bir takım. Biz bir maç daha burda oynayalım. Burası daha ciddi bir futbol kenti olsun. Daha ciddi bir rekabet ortamı olsun arzu ederim. Elimizden gelenide yapmaya gayret ettik. Bundan sonrada elimizden gelen bir şey varsa yaparız. Şehir benim şehrim değil. Şehrin kendisi sahip çıkmalı. Benim burdan Erciyesspor'a sahip çıkılması yönünde bir mesaj vermem ne kadar anlamlı olur. Tabiki anlamlı olmaz. Şehir mutlaka bütün takımlarınada , basketbol takımlarınada destek vermeli, katkı sağlamalı. Bu sadece para ile değil. İlgi ilede olmalı. Erciyespor'a destek olmak gerekir. Bu kayseri şehri için zengiliktir. Önemlidir. Bundan keyif almayı biliyor olması gerekir. Sonuçları değil kulübü sahiplenmesi gerekir. O çocukları (Erciyesspor'lu oyuncuları) sonuç altında ezmemek lazım. Yapamayacağı bir şeyi isterseniz, yapacağınıda alamazsınız. Bu pisikolojiyi iyi bilenler yapamayacağını isterlerki yapabileceğinide yapmayıp dahada aşağı düşsün isterler. Erciyesspor'a futbolcu desteği verdik. Uygun olursa yinede veririz. Ben geldiğim günden beri her iki kulüp arasında da oyuncu alış verişinden dolayı her hangi bir sorun yaşanmadı. Bundan sonrada yaşanmaz.
 

 

 

KAYSERİSPOR'UN MENFAATLERİ NEYİ EMREDİYORSA ONDAN YANA TAVIR VE DURUŞ SERGİLERİM.

Ben lig TV'ye çok önceden bir açıklamada bulundum. Bana UEFA Kupasına gitme şansızın var mı?. Evet dedim var. Biz o sırada UEFA kupasını kuvalıyoruz. O zaman kardeş takımınızın Türkiye Kupasını almasını istemezsiniz. Bende dedim ki Kayserispor'un menejeriyim. Ben UEFA'ya gideceksem UEFA'ya gitmek isterim. Bundan daha doğal bir istek olabilir mi?. Toplum dalkavuğumu olmak lazım. Biz 17. olsakta olur. Yeterki Erciyesspor'un kupayı kazanmasınımı isterim demem gerekir. Yalanmı söyleyeyim. Riyakarlık mı yapayım?. Bunu söyledikten sonra bana hakeret eden insanlar bizim verdiğimizin yarısını bile vermemişlerdir.
Bugünde olsa aynı şeyleri söylerim. Ben Kayserispor'un menejeriyim. Kayserispor'un menfaatleri neyi emrediyorsa ondan yana tavır ve duruş sergilerimi. O zamanda  demiştim. Ben Kayseri Güzelleştirme Derneği Başkanı değilim. Her iki takımda benim takımım, eğer bir kupa gelecekse gelsin diyeyim. Ben Kayserispor'un menejeriyim. Kayserispor'un menejeri olmak demek bu demektir. Bir zamanlar UEFA Kupasına katılmak isterken berabere kaldığımızda onlara hakaret ettiler. Erciyesspor küme düşmeye oynarken biz yendik. Bize hakaret ettiler. Onlarında bizimde öyle bir derdimiz olamaz ki. Biz bir işi yapıyoruz ve doğru yapmaya çalışıyoruz. İnsanların hoşuna gideceği cümleyi kullanırım ama kendimden utanırım. İnanmadığım bir şeyi sadece dalkavukluk adına yaranmak için söylemek doğru değil.  Doğru olan ben Kayserispor'dan para kazanıyorum ve Kayserispor'dan ekmek yiyorum ve takımın menejeriyim.  Bunun ötesinde bir şey düşünemem.

  

HERKES İLE İYİ İLİŞKİLERİMİZİN OLMASIN ARZULUYORUZ.

Bizler herkesi kuçaklamaya hazırız. Herkes ile iyi ilişkilerimizin olmasını arzuluyoruz. Biz kötü konuşanlarda dahil olmak üzere. Ama üzülerekte söylüyorum ki, Kayserispor'un bir duruşu vardır. Bu duruşun haricinde bir duruş sergileyerek bunu kazanmak istemiyoruz. Doğru yaptığımızı inaniyoruz. Doğru olduğuna inanıyoruz. Kulübümüzün geleceğinin çok iyi olduğuna inanıyoruz. Bu yolda da emin, güçlü ve sağlam adımlarla ilerleyeceğimizi biliyorum. Biz bugün bu durumlar ile maruz kalmıyoruz. Kuşatma altında olduk. Ama herkesin bir hesabı varsa Allah'ında bir hesabı var. O kuşatmayı hep kırdık. Bundan sonrada aynısı olacağına inanıyorum. Burada bir ölüm oyunu yok. Biz bir futbol takımıyız.. Taraftarımız ile, gazetcilerimiz ile, futbola ilgi duyan herkesim ile bu güzelliği paylaşmak istiyoruz. Bu şekilde düşünen herkesin başımızın üstünde yeri var. Bu şekilde yaklaşmayan herkesede bir duruşumuz vardır.

 

 Birinci bölümü okumak için:
http://www.kayserispor.org/suleyman-hurma-bulundugum-yerden-mutluyum-ve-huzurluyum.html

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları