Web Analytics
Şamil Çinaz Röportajı- Ajansspor
Kayserispor‘un tecrübeli orta saha oyuncusu Şamil Şinaz, Radyospor‘da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav‘a konuştu.

Şamil Çinaz Röportajı- Ajansspor

AJANSSPOR- Kayserispor‘un tecrübeli orta saha oyuncusu Şamil Şinaz, Radyospor‘da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav‘a konuştu.

Gündeme dair özel açıklamalarda bulunan Şamil Çinaz’ın röportajından önemli satır başları şu şekilde:

‘Puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz!’

“Galatasaray maçıyla kötü bir başlangıç yaşadık. Takım olarak iyi toparlandık ve Göztepe maçıyla iyi bir ivme yakaladık. Yeni oyuncular, yeni bir hoca geldi. Bunların zamana ihtiyacı var. Kasımpaşa zor bir deplasman ancak puan ve puanlarla dönmek istiyoruz”

‘Bursaspor maçı duygusal olacak fakat ortada bir 3 puan var’

“Geçiş süreci henüz devam ediyor, takım olarak istediğimiz yerde değiliz. Bu 2 haftalık bir süreçten ziyade seneler alan bir süreç ancak en asgari seviyeye düşürmeye çalışıyoruz. İyi bir yoldayız ancak halen istediğimiz yerde değiliz. 4 sene Bursaspor’da oynadım. Bir takım duygusallıklar olacak ancak profesyonellikte olan şeyler bunlar. Ortada bir 3 puan var, kazanmak için elimizden geleni yapacağız”

‘Sumudica bize babacan ve arkadaşça davranıyor’

“Kupada ilk turu geçtik. Yolumuza devam etmek istiyoruz. Maçtan maça bakarak yolumuza devam edeceğiz. Her Anadolu takımı gibi kupayı almayı biz de istiyoruz. Avrupa’ya az maç oynayarak gidebiliriz. Yeni hocamızla(Sumudica) uyumumuz gayet iyi. Bize babacan ve arkadaşça yaklaşıyor. Futbolu oynamak isteyen ve yaşayan bir hoca. Bu da takıma yansıyor. Bizde ilerleyen günlerde sahaya yansıtmak istiyoruz”

‘Altyapılara projeler yapılmalı’

“Ülkemizde altyapıda bir takım sıkıntılar var. Geçen günlerde Mustafa Reşit Akçay güzel bir demeç verdi, bütçeyle alakalı Barcelona ve Bayern Münih’in altyapıya ayırdıkları pay ve bizim ayırdığımız payın bir olmadığını ancak rekabette sıkıntı yaşadıklarını söyledi. 3.Lig bile olsa altyapı ile ilgili projeler yapılmalı. Bu zaman isteyen bir durum. Biz futbol camiası olarak sabırlık yaklaşmalıyız. Altınordu gibi futbolcu toplulukları örneği elimizde var”

‘Ligimizde kalite ve rekabet artıyor’

“Ligimizde kalite ve rekabet ortamı gün geçtikçe artıyor. Yabancı kuralı Türk Futbolu’na ne kadar faydalı tartışılır ancak kalitenin arttığını söyleyebilirim”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!