Web Analytics
“Takımımı 90 dk izlemek istiyorum” Kampanyası-Serdar Erbaşı
Bildiğiniz gibi Türkiye Süper Ligi’ nin yayın haklarını almış olan LİGTV sadece 4 takımın maçlarını yayınlamakta. Bizse sadece birkaç dakikalık görüntüyle idare etmek zorunda kalıyoruz.

Bildiğiniz gibi Türkiye Süper Ligi’ nin yayın haklarını almış olan LİGTV sadece 4 takımın maçlarını yayınlamakta. Bizse sadece birkaç dakikalık görüntüyle idare etmek zorunda kalıyoruz.

 Taraftarı olduğumuz takımın maçlarını izleyemiyoruz. Takımımızın oyunu hakkında bilgi sahibi olamıyoruz. Peki bunun suçluları kim?

 Aslında bu olayda bizim de suçumuz var. Aramızda Ligtv abonesi olanlar var. Müşterisi olduğumuz Firmaya (Digiturk’ e) hangimiz talebimizi ilettik? Hangimiz “Kayserispor’ un maçlarını canlı izlemek istiyoruz” diye Digiturk’ e telefonlar ettik yada mailler attık? Yada hangimiz “Takımımızın maçlarını yayınlamadığınız için Digiturk’ e abone olmuyoruz” diye Digiturk’ e mailler attık, yada telefonlar açtık?

 Yapılacak şey basit. Öncelikle 0212 326 00 00 Digiturk Merkez’i arayıp Ligtv’ den sorumlu Ticaret Müdürünü arayıp maçlarımızın naklen yayınlanmasını talep edeceğiz. Ayrıca bilgi@digiturk.com.tr adresine mail atıp bu konudaki taleplerimizi ileteceğiz. Ayrıca diğer Anadolu Takımlarının Taraftar Guruplarına ulaşıp konu ile ilgili kampanyamıza katkıda bulunmalarını talep edeceğiz.

 Biz KASİST gurubu olarak Digiturk’ ü aradık. Kayserispor’ un maçlarının naklen yayınlanmasını talep ettiğimizi söyledik. Talebimizin karşılanmaması durumunda üyeliklerimizi iptal ederek başka bir kanal sağlayıcıdan hizmet alacağımızı ilettik. Bize verdikleri cevap Federasyonun izin vermediği şeklindeydi. Federasyon naklen maç yayınını sınırlayabilir ancak banttan maç yayınlanmasını sınırlayamaz. Federasyonun izin vermesi durumunda maçlarımızın naklen yayınlanmasını, aksi halde akşam uygun saatte herhangi bir digiturk kanalından haftada en az iki defa banttan yayınlanmasını talep ettik. Bu talep karşısında mazeret üretemediler ve durumu değerlendireceklerini ilettiler.

 Her Kayserispor ve hatta Anadolu Takımı Taraftarı kendi adına Digiturk ile kontak kurarak taleplerini hem sözlü hem de yazılı olarak iletmeli ve kampanyamızın başarıya ulaşması için elinden geleni yapmalıdır. Taraftar sayımızın artırılması adına maçlarımızın 90 dakikasının yayınlanması olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Şampiyonluğa giden uzun yolumuzda en önemli basamaklarımızdan bir tanesi de maçlarımızın naklen yayınlanmasıdır. Kayserispor Taraftarlarını ve tüm Anadolu Takımı Taraftarlarını bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

 Yolumuz uzun ama inanın çok hızlı yürüyoruz.

 

 

Serdar ERBASI

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları