Web Analytics
Sustuysak Sevgimizden-Onur Can Elma
Yaklaşık 3 sezondur susup kulüpdeki gelişmeleri takip edip her platformda kulübümüze ve yöneticilerine desteklerimizi belirttik. Yeri geldi onlara güvenip kendimiz den kat kat büyük olan camialarla kavgaya tutuştuk. Yeri geldi ailemizi karşımıza aldık. ( Babamın Fenerbahçe Taraftarı olması. ) Ben bir yazar değilim bu yazı da bir kereliğine mahsus yazılmıştır. Sebebide gerizekalı sanılmamızı önlemek amaçlıdır.

Sustuysak Sevgimizden-Onur Can Elma

Ama kulübümüz bizi her seferinde ters köşe yaparak başımızı öne eğdirdi. Bu olayın zirve boyutuda Amrabat trasnferinde oldu. Galatasaraya transfer aşamasında kulübümüz Dik Duruş sloganına inanıp kavgaya tutuştuk galatasaraylılarla. Ama bir gecede alayımız tabir yeride ve ağır olucak. Dalga konusu olduk gittiğimiz her ortamda ezildik. Ama yinede sustuk vardır bir bildikleri dedik. Bu sezon herşey ayyuka çıkınca inceldiği yerden kopsun noktasına geldi olay.

KOMBİNE ANKETLERİ
Bir abimiz aracılığıyla haber geldi kulüp kombine işlerini taraftara bırakıcak çalışmalarımızı yapmamız lazım diye. Ben ne yapabilirim deyince anket yapma işi düştü bana. Elimize 5 seçenek bir soru olan anketler hazırlandı ve tüm stada yapacaktı maçta Cangele nin sakatlıkdan döndüğü ve oyuna girmiş olduğu 2-1 yenildiğimiz Gaziantepspor maçıydı. Anketler diğer arkadaşlarımızın katılım göstermeyişiyle tek başıma gerçekleştirdiğim bir olay oldu o gün tek başıma tüm stadı gezip anketlerimi doldurttum. Taraftarın kombine alması için koştuğu şart %90 olarak şampiyonluğa oynayan bir kadro görmek istemesiydi. %5 ise ek seçenek olarak deplasmanda taraftara destek olarak görünüyordu. Anketlerde kesinlikle ligt tv veya bedava deplasman gibi seçenekler yoktu. Anketleri hazırladıkdan sonra kargoyla göndermiştim ama kargodan alan olmadığı için geri kayseriye elime gelmişti anketler. Yani ne yönetim gördü anketi ve sonuçları nede yönetimden bir şahıs.

Ben yaz dönemi çalışmak için istanbula gittiğimde ise sayın menajerimiz Kayseriden basın toplantısı yaptı taraftar takıma ilgi göstermiyor biz araştırma ve çalışmalar yürüttük insanlar bedava lig tv istiyor bedava deplasman istiyor diyerek. Kayseride olmadığım için dahil olmadım. Anketleri yapan kişi benim ve ne seçeneklerde ligtv vardı nede taraftarımız bedavayla ilgili bir terim kullandı cevaplarda.

SAKAT VE FORMSUZ OYUNCULAR
Antremanları elimde imkan oldukça takip etmeye başladım sezon başından beri ama her takip ettiğimde hayranlıkla izlediğim isimler bir türlü kadroya giremiyordu. İlk örnek olarak Furkan ve Biseswar. İki isimde sakat olarak lanse edilip kadrolara giremiyordu ama her antremanda parmak ısırtacak derecede performans sergiliyordu. İzlediğimiz süreçlerde antrremanlarda en kötü performansı gösteren futbolcular Okay Yokuşlu , Cleyton , Bobo ve Sefa olurken En iyi performanslar genellikle kujovic , berkay , cangele , biseswar ve kısmen enginden görmek bizi heyecanlandırırken ertesi gün onları ilk 18 de veya kadroda görememek bizleri üzüyordu.
Bu sebebden bizde antremanda kötü performansları var denen oyuncuların aslında çok iyi olduklarını belirtmek adına bu iki fotograf serisini hazırladık takdir hakları sizindir.

HABER YAPTIRMA VE YALANLAMA
Kulübümüzün içi 3-4 sezondur cadı kazanı gibi herkes demeç vermekten çekiniyor verilen demeçlerde anında yalanlanıyordu. Kendi gözlerimde gördüğüm ve yaşadığım bir haber yaptırma şeklide Kulübümüze yakın olan bir gazeteciye bir yöneticimiz az önce x bir oyuncuyla menajerimiz kavga etti ve ayrılmak istediğini söyledi. Diyerek gazeteciye duyum verdi o da mesleği gereği bunu gündeme taşıdı İlk akşamında haber gündeme oturdu menajerimiz yalanladı 6 ay sonra herşey gerçekleşti. Yine aynı gazetecimiz yöneticilerden aldığı duyumlarla 3 teknik adamın ismini şotanın arkasına duyurdu ama ilk yalanlayan isimler haberi aldığı yöneticiler oldu. Şimdi ise yabancı oyuncuların gönderilmesi için hazırlanan faruk aydemir haberi var.

TARAFTAR OLARAK TRİBÜNDE ÇEKİLEN ZORLUKLAR
Galatasaray maçında güney üstten biletlerimiz alıp kendi arkadaş çevremizce maça gitmek istedik yanımızda Büyük bayraklar ve bir kaç pankart vardı galatasaraya tepki , kulübümüze destek ve O gün doğum Günü olan Peter Pekarik in doğum gününü kutlamak maksadıyla. Bunların engelleneceği kulübümüzün yapısı itibariyle gerçekleşeceğini bildiğimiz için bir kaç yöneticimizede bildirdik ve bir şey olursa bizi arayın dendi. Fakat güvenlikler bizi engelleyerek pankartlarımızı ve bayraklarımızı topladı bu şekilde giremezsiniz diye. Bizde yöneticilerimizi aradık ama telefonu ne açan vardı nede bakan. Maçdan sonra arandı hayrola diye. Biz yinede antremanlarda pekariğe hazırladığımız pankartı gösterelim dedik ve açtık . O zaman teknik direktörümüz şota neden tribünde asamadınız deyince güvenlikler almadı dediğimizde yüz ifadesi görmenize değerdi.
Kulübümüze sıkıntılarımızı ilettiğimizin anı bize sorulan soru sen galatasaraylımısın sen beşiktaşlımısın ?

FUTBOLCULARA SEVGİ GÖSTERMEK SUÇ
Futbolcularımız içindede çok büyük bir karmaşa var. Cangeleye olan sevgimiz mi kıskanılıyor veya bir nefret mi ekilmiş içlerine çözemedik. Cangele geçen sezon Kayseriye geleceği gün taraftarlarımız hava alanında kendisini karşılamak istedi. Kulübü aradığımızda akşam 7 de gelecek dendi. Hatta menajerimiz bir abimiz aracılığıyla taraftara bizzat seslendi ama cangele için. Taraftar olarak bizlerde herşeyi boşverip kendi adıma girdiğim dersden kaçıp ocak soğuk’unda hava alanına gittik ama ne cangele var nede uçak. Öğrendik ki Cangele saat 4 de şehre gelmiş. Tesislerde ise kendisiyle fotograf çektirmek isteyen taraftarımızın yanından ertuğrul sinirlenip ben gidiyorum diye trip atıyor. Eren Güngör katıldığı tv programında yerlilere taraftarların tahammülü olmadığını yabancıların yaptıkları hata yaptığında kollanmasını ama yerlilerin suçlu ilan edilmesinden şikayetçi oluyor. Akhisar maçındaki penaltıyı kastederek. Geçen sezon ise Hasan Ali nin belediye maçı sonrası navarroyu hedef göstermesi ve troisinin buradaki arkadaş ve tanıdıkların yerli oyuncuların onu istememesinden şikayetçi olduğunu ve yalnız bırakıldığını şikayet etmesi gibi.

ÖZET
ben tarafım ve taraftarım allah inş. arkadaşlarımla olmadıkça beni bu kulübe yönetici yapmaz. Tribünde şota istifa diye bağırdığımız için şerefsiz ilan edildiğimiz de oldu Geri pas tahamülümüz kalmadığı için zurab ın orta sahadan kaleye döndüğü için ıslık çalan insan olduğum için futboldan anlamayan cahilde ilan edildiğimiz oldu. Biz taraftar olduğumuz için balık tutmayı öğrenmek istemiyoruz biz balık istiyoruz. Allaha şükür ki bu zamana kadar ne bedava maça girmişliğimiz ne de kulübün parasından , makamından , kendisinden zerre kadar fayda sağlamışlığımız var. Gördüğünüz üzere bir çok şeyi biliyoruz bir çok şeyin içindeyiz ama görmemiş bilmemiş gibi salak muamelesi yaparsanız bize gerçekten ayıp. Bu zaman kadar sustuysak veya halen susuyorsakda kulübe ve şehre olan sevgimizden.
Sözümü çok sevgili Serdar ERBAŞI abimizin sözüyle bitireyim. ” CANGELE MUHABBETİNİ BİR KENARA BIRAKIP ELAZIĞ MAÇINA ODAKLANALIM. İNŞ. CANGELE ELAZIĞ MAÇINDA KAPTAN OLARAK İLK 11 OYNAR.”

Onur Can Elma

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!