Web Analytics
Rıdvan Dilmen’e Hazır Olun
Rıdvan Dilmen’e Hazır Olun

Rıdvan Dilmen’e Hazır Olun-Serdar Erbaşı

Evet, sonunda beklenen an geldi ve daha Sezonun ikinci yarısının ortasında Teknik Direktörümüz Kafkas seneye Kayserispor’ da olmayacağını açıkladı. Gerekçelerini sezon sonu açıklayacakmış. Umarım teşekkürlerle süslenmiş klasik bir iyi niyet açıklaması yapar. Belki de birilerine veriştirir… Neyse bu ayrı konu.

Ortadaki gerçek şuki seneye takımı çalıştıracak Hoca’ nın bulunması ve Sözleşmenin imzalanması lazım. Başka bir gerçekse daha sezonun bitmesine haftalar varken başımızdaki Hoca’ nın geçici olduğunun ilan edilmiş olması. Bana kalırsa mümkünse yeni Hoca derhal getirilmeli ve eski Hocamızla tez elden yolları ayırmalı. Ben şahsen Tolunay Hoca’ dan böyle bir karar varsa bu kararı sezon sonuna kadar saklayıp sonra ilan etmesini beklerdim ama yanılmışım.

Peki Hocamız kim olacak?

Daha Yönetim bir araya gelmeden Yönetimin bir araya geldiği ve Hakan Şükür’ le anlaşılmasına yakın olduğu haberleri ortaya çıktı. Bu haberler tamamen uydurma. Daha böyle bir eğilim yok. Yönetim Kurulunun hepsinin kafasında fikirler ve isimler var ama mutabakat yada görüşme yok.

Kafalardaki fikirler ve isimlere baktığımızda ön plana çıkan 3 isim var. Hakan Şükür, Aldullah Avcı ve Rıdvan Dilmen. Bu üç isim içinde en fazla Kayserispor’ a yakın isim ise sanıldığının aksine Hakan Şükür değil, Rıdvan Dilmen‘ dir. Rıdvan Dilmen’ in daha önce “Teknik Direktörlük” fikrine uzak durması nedeniyle Basında Hakan Şükür ismi ön plana çıkmıştır.

Geçmişlerine bakıldığında Rıdvan Dilmen’ in alternatiflerine karşı üstünlükleri vardır. Bence en önemli üstünlüğü Rıdvan Dilmen’ in Fenerbahçe’ de Hocalık yapmış olması ve ortamı gördükten sonra istifa etmiş olmasıdır. Kendisinin eski Kulübü Fenerbahçe’ ye transfer olması gibi bir özlemi kalmamıştır.

İkinci artısı ise zeki olmasıdır. Rıdvan Dilmen’ de hiçbir yorumcuda yada Teknik Direktörde göremediğim bir sosyal zeka var. Sempatisinin altında da bu zeka yatmaktadır. Zekası tabii ki Futbol mantığımıza yansıyacak ve hücum ağırlıklı üretici bir futbol özlemimiz sona erebilecektir.

Rıdvan Dilmen’ in takımımıza gelişi ise Taraftar Sayımızın artmasına katkıda bulunacak bir olay olacaktır. Getireceği enerjiyle Taraftar tribüne çekilecek ve takıma yeni bir hava gelecektir. Takıma küsmüş binlerce Taraftar yeminini bozup tekrar bilet gişelerine koşacaktır. Kayserispor’ un imajı daha da yükselecektir.

Bence de önemli gereklilik Takımın Havasının değişmesidir. Bu değişimle yükselen bir ivmenin yakalanmasıdır. Bu açıdan Rıdvan Dilmen, en iyi tercih olacaktır. Rıdvan Dilmen’ in Kayseri ile uyumsuz olduğu muhabbetlerini ise boş verin. Yok öyle şey.

Velhasıl burdan aldığım kokular Rıdvan Dilmen’ i işaret ediyor. Şimdi gelelim, Rıdvan Dilmen’ in kararına…

Geçen yıl yada daha önceki yıllar Rıdvan Dilmen’ e gitsek olumsuz cevap alırdık ancak şu an gitsek olumlu bir cevap alacağımızdan eminim. Kendisi belli bir istikrarı yakalamış, hedefleri olan, iyi bir stat ve tesisleri olan bir Anadolu Takımını çalıştıracaktır. Yakın olduğu camianın Kayserispor ile son yılda içine girdiği sıkı ilişkiler de bu birlikteliğin ihtimalini daha da artırmıştır.

Velhasıl Rıdvan Dilmen’ in Hocalığına hazır olun. İyi mi olur, bence çok iyi olur.

Serdar Erbaşı

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları