Web Analytics
Kimse Taraftarı Suçlamasın-Ayhan Baynal
Kimse Taraftarı Suçlamasın-Ayhan Baynal

Kimse Taraftarı Suçlamasın-Ayhan Baynal

Evet bir maç hatta bir sezon bizce sona erdi.En yakın rakibinden 3 puan, düşme hattı üzerindeki Erciyesspor ile aranda 5 puan var.Kısaca son 5 maçta bu puan kapanır mı? bilmiyorum.Gerçekçi olmak gerek bu sezon sona erdi.

Eğrisi ile doğrusu ile bir sezon.Ama yanlışları bol olan bir sezon.Yanlış transfer.Yanlış hoca.Tehlikenin farkına varılamaması.

İstifa blöfları.Gidip gelmeler.Devre arasında yapılması gereken ve yapılmayan transferler.Ucuz maliyetli takım kurma hayali ve hüsranla sonuçlanan maçlar.Hakem oyunları.TFF'nin taraflı bakışı.Kısaca aklınıza gelen ve önlemleri alınmayan bir sürü yanlışlar.Bu yanlışların içine bir tek taraftarları alamazsınız.Bu taraftar içeri ve dışarı tüm maçlarda destekledi.Hele hele ağzınıza alıp ta taraftar maça gelmiyor söylemleri bizleri devamlı küçük düşürdü.Taraftar takımın her zaman zor zamanında yanında oldu.Küfür yedi.Dayak yedi.Hakaret edildi.

Ama son Ç.Rizespor maçına kadar sabırla destekledi.Taa o gol olana kadar.Taraftarın ligde kalma inancı Futbolculardan hatta yönetimden bile daha fazla idi.Taraftar takımına inanmıştı.Taraftar takımına güvenmişti.Yönetim güvenmedi.Futbolcular güvenmedi.Eğer güvense idi.Ç.Rizespor'u evire çevire yenerdi.Tıpkı lige çıktığımız sezon Sakaryaspor'u 1-0 yendiğimiz gibi.

Kimse taraftarı suçlamasın arkadaş.Sevgilisinden ayrılan aşık gibi.Leyla'sından ayrılan Mecnun gibi.Gözü hiç bir şeyi görmedi.

En sevdiği varlığı Kayserispor'u küme düşerken görmek istemedi.

Olanları normal karşılamalısınız.

Çünkü bu taraftar sahaya girip futbol oynama şansına sahip değil.

Bu taraftar gol atacak değil.Bu taraftar ancak sonucu değiştirmek için destek olur.Ama destek oldukları da buna inanmalı idi.Ligde kalmaya inanmayan takıma ancak bu tepki verilir.

Yıllar önce 1995-96 sezonunda Kayserispor'a kiralık gelen İsmet Taşdemir diye bir oyuncumuz vardı.Kayserispor'un mağlup olması ile Ligden düşmüştü.

Sahanın ortasında hüngür hüngür ağlamıştı.Bu futbolcu inanmıştı.Hem de kiralık bir futbolcu.İnanmak başarmanın yarısıdır.İnanmayan futbolcuların olduğu yerde.Olacakları görmek istemeyen yöneticilerin olduğu yerde.Hiç kimse Taraftarı suçlamasın.İnsan sevdiğine kızar.İnsan dostuna kızar.

İnsan Tuttuğu takımına kızar.Büyük bir ihtimalle Kayserispor en az 2-3 maç seyircisiz oynama cezası olacak.Son sözde benden.Düşmek dünyanın sonu değil.

Biz defalarca düştük ve defalarca çıktık.Yeter ki bu düşmeden dersler çıkaralım.Yeter ki hataları tekrarlamayalım.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları