Web Analytics
Kayserispor ve Sivasspor-Alıntı
Birincisi, her sene artık ligin kaderini değiştirecek, sezon sonu ilk 3'e girecek diye diye 4 senedir hep aynı senaryoyu oynayan bir Kayserispor. Önce Ertuğrul Sağlam ile başladı işe. Ondan öncesinde Hikmet Karaman'ın ligde tutması da var Gökhan Ünal'ın şampiyonluğu belirlemesi ile... Ertuğrul "Sağlam" durdu. Mehmet Topuz - Gökhan Ünal ikilisini parlattı.

Birincisi, her sene artık ligin kaderini değiştirecek, sezon sonu ilk 3'e girecek diye diye 4 senedir hep aynı senaryoyu oynayan bir Kayserispor. Önce Ertuğrul Sağlam ile başladı işe. Ondan öncesinde Hikmet Karaman'ın ligde tutması da var Gökhan Ünal'ın şampiyonluğu belirlemesi ile... Ertuğrul "Sağlam" durdu. Mehmet Topuz - Gökhan Ünal ikilisini parlattı. Ozan İpek - Volkan Şen ikilisi gibi. Lakin standartı hep 50 puandı Kayserispor'un. 83 puan da olsa şampiyonluk yarışı, 70'de de kalsa hep 50 idi puanları. Bu sene de Bursaspor'u darmaduman eden tek takım onlardı aslında. Lider oldular o gün o maç ile. Sonrası hep hüsran. Bugün, Tolunay Kafkas; "Sözleşmemi uzatmayacağım" dedi. Gökhan Emreciksin'i de kadro dışı bıraktı sezon sonuna kadar.

Diğer tarafta da Sivasspor. Son 2 senenin aşıp giden takımı. Şampiyonlar Ligi elemesi oynayabilen bir takım. 2 sene takımın kafaya oynamasında yaptığı transferlerle adı en yukarıda yazılan Bülent Uygun'un, "marifet takımda değil, bende" tripleri yüzünden, takımda kim var kim yoksa satmaları ve yerine Yasin Çakmak - Ersen Martin gibi isimleri alması takımı mahfetti. Şampiyonlar Ligi elemesine katılıp, küme düşme potasında olan kaç takım var bilmiyorum. Zamanında Hamburg böyle bir örnekti. Şampiyonlar Ligi'ndelerdi ama küme düşeceklerdi. Ivica Olic'i alıp kurtulmuşlardı. Neyse, Sivasspor 2.hocasını da dün yolladı. Muhsin Ertuğral, Uluslararası Arena'da kupa almayı başarabilen bir yerli antrenördü ama haliyle o da Bülent Uygun'un çorbasından bir şey çıkartamadı ve toplantıda ağlayarak gitti. Zaten açıklamalarıyla bile bu ülkenin alışık olmadığı tarzda bir adam olmadığını gösteriyordu.

2 tane hep kafaya oynaması beklenen takım, 8 hafta kala bu durumda. Birisinin hocası yok. Diğerinin hocası da gidecek sezon sonu. Nereden, nereye?

http://golsuzesitlik.blogspot.com/2010/03/kayserispor-sivasspor.html

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları