Web Analytics
Kayseri Emiri; Kujovic
Kayseri Emiri; Kujovic

Kayseri Emiri; Kujovic

Mevzubahis transfer olunca şöhretten gerisi teferruat oluyor, az çok herkes bu tuzağa düşüyor. Kayserispor'un devre arası transferleri denince Nordin Amrabat, Karim Ziani gibi tabiri caizse tartsa üç okka çekecek adamlar dururken kimse Emir Kujovic'ten bahsetmedi elbette ama Kujovic, çıktığı beş maçta üç golle en az bu ikili kadar katkı vereceğini şimdiden gösterdi.

Aslında Kayseri'nin çok ısrarcı olduğu bir transferdi Kujovic. Yaz dönemine yetişmemesine karşın eylül-ekim döneminde transferin resmi açıklaması gelince dikkatimi çekmişti ama bu tip transferlerde karavana da atabilen Kayseri'ye pek de güvenememiştim açıkçası. Bu kez doğru rol oyuncusunu bulmuşlar gibi. Makukula sonrası saf bir 9 numara bulmakta sıkıntı çekiyorlardı ki Emir bu açıdan Şota'nın elini rahatlatmış gözüküyor. Ayrıca ön bölgede merkez forvet kullanmamanın aslında Şota'nın bir tercihi olduğunu düşünenlerin yanıldığını gösterdi Emir. Şu halde çizgileri daha belli bir 4-2-3-1'e döndüler ki önemli eksikleri olmalarına karşın hiç de fena gitmiyorlar.


Antalyaspor karşısında son dakikalara iki gol sığdıran Kujovic, hem ilk goldeki kafa vuruşu hem de ikinci golde dar açıdan uzak köşeyi bulmasıyla 300 bin avroluk bonservis bedelini çoktan amorti etti. 22 yaşındaki İsveçli, daha değerli bir adam olup olmadığını ise önümüzdeki dönemde gösterecek.

Kaynak: http://pclionfc.blogspot.com/2011/02/kayseri-emiri-kujovic.html

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları