Web Analytics
Kayserispor'unTürkiye Kupasında Rakibi Fenerbahçe oldu.
Kayserispor'unTürkiye Kupasında Rakibi Fenerbahçe oldu.

Kayserispor'unTürkiye Kupasında Rakibi Fenerbahçe oldu.

Kayserispor'un Türkiye Kupasında rakibi Fenerbahçe oldu.

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu Kura Çekimi, Riva'da bugün yapıldı. TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimine; Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, kulüp başkanları ve temsilcileri katıldı.

Kura çekiminde TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın bir konuşma yaptı. Yılmaz Büyükaydın'ın konuşması şöyle:

"Ziraat Türkiye Kupası'nda öncelikle 5. Tur'da mücadele edip bir üst tura çıkan takımlarımızı tek tek tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Ayrıca bu tura kadar mücadele eden tüm takımlarımızı göstermiş oldukları mücadelelerden ötürü tebrik eder, liglerinde başarılar dilerim. Kupa her geçen gün heyecanı artan bir yapıya dönüştü. Kupada hedefe yaklaştıkça ciddi derecede zevkli mücadeleler ortaya çıkıyor. Oynanan müsabakalarda kupaya ne kadar önem verildiği gözler önüne seriliyor. Çok zevkli, heyecanlı, iyi maçlar izliyoruz. Bu heyecan son maça kadar sürecektir. 16 takımımız içerisinde alt liglerden çok iyi iki takımımız üst tura çıktı. TFF 1. Lig'den Büyükşehir Belediyespor Erzurumspor'u ve TFF 2. Lig'den GMG Kırklarelispor'u yürekten tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bir hususu daha belirtmek isterim.

Bu turdan itibaren VAR sistemi devreye girecek. Maçlar VAR sistemiyle birlikte oynanacak. Bu kış şartlarında ülkemizin her köşesinde tüm sporseverlere güzel maçlar izleten, bizleri seyir zevkinden mahrum etmeyen Turkuvaz Medya Grubu'na ve A Spor çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum. İsmini kupaya veren ve bizi destekleyen Ziraat Bankası'na da çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Avrupa'nın yolu Türkiye Kupası'ndan geçiyor. Zevkli, çekişmeli, Fair-Play çerçevesinde gerçekleşen maçlar izleyeceğimizi düşünüyorum. Herkese başarılar diliyorum."

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez de, "160 takımla başlayan bu serüven bugün 16 takıma düştü. 5 ligle başlayan maratonda şu an 3 lig temsil ediliyor. Çok güzel maçlar izledik. Sponsorlarımız Turkuvaz Medya Grubu ve Ziraat Bankası'na çok teşekkür ediyoruz. Son 16 turunda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum" diye konuştu. TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem ise, "Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. İstikbaliniz ve yolunuz açık olsun" ifadelerini kullandı.

Çift maç eleme usulüne göre oynanacak olan Son 16 Turu ilk maçları 14, 15 ve 16 Ocak 2020, rövanş maçları ise 21, 22 ve 23 Ocak 2020 tarihlerinde oynanacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları