Web Analytics
Kayserispor Daha İyi Olacak- Mustafa Özdemir
Kayserispor Daha İyi Olacak- Mustafa Özdemir

1. Kayserispor Daha İyi Olacak- Mustafa Özdemir

Maça gitmek, sadece maçı seyretmek değildir, bir maç biraz analiz edici bir gözle bakıldığında sorunlar ve çözümleri çok daha açık olarak görülebiliyor.
 
Kayserispor zirveye oynamaya devam etmek için basit ama etkili bazı geliştirmeler yapmalıdır.
Kayserispor’un tüm iç saha maçlarında göze çarpan birkaç nokta var;
 
-Bugüne kadar erken gol bulduğumuz hiçbir iç saha maçında sorun yaşamadık, dolayısı ile galip oynadığımız dakikalarda Kayserispor olumlu futbol oynayabiliyor, ancak geriye düştüğümüz zaman bir B planının eksik olduğu göze çarpıyor. Daha oyunun başında 1-0 geriye düştük ama sanki 90.dakikaya gelmişiz gibi bir telaş başladı, halbuki bu telaş olmasaydı kalan 75 dakikada mutlaka 3 puanı getirecek golleri bulacak kaliteye sahiptik. Gereksiz telaş ve 75 dakika süren doldur-boşalt bu sonucu getirdi. Sn. Hurma ve Sn. Kafkas’ta bu telaşın öncüsü oldular, bu konuyu içimizde değerlendirip tedbirlerini şimdiden almak gerekir, 90.dakikada dahi bize yakışan oyun top şişirme değil, ayağa oynamaktır ve mutlaka sonuç verecektir.
 
-Antalya maçında Abdullah çok etkisizdi ve takımı sürekli 10 kişi oynattı, teknik ekip olarak daha erken görüp müdahale etmek gerekiyor bu tip durumlarda. Zira 1 dakikanın bile çok önemi olduğunu maç sonunda gördük.
 
-Futbolcularımız oyun içerisinde daha agresif olmalılar. Top rakipte iken yapılan müdahalelere bakıyorum, olursa olur olmazsa ne yapalım cinsinden. Sezon başından beri özellikle Saidou, Furkan ve Abdullah. Böyle ikili mücadele olmaz, Eren Güngör’ü izleyip örnek alsınlar(İnşallah 2.yarı kadroda olur artık). Daha agresif ve daha hırslı olmaları konusunda dikkatlerinin çekilmesi halinde top daha çok bizde kalacaktır, bu da pozisyon zenginliği getirir.
 
-Ali Turan’a yer bulmak için alışık olmadığı bir mevkide oynatmak  onu mutlu edebilir ama takımı eksik bırakır.Her ne kadar bizim çocuğumuz olsa da, eğer kendi mevkiinde kendisinden daha iyi birisi varsa ya daha çok çalışmalı ya da kulübede beklemeyi öğrenmelidir.
 
-Birkaç kelime de hakem için söylenmeli; Kim ne derse desin Makukula’nın 2 pozisyonu da penaltıdır. Hadi birini göremedin diğeri çok barizdi ve maç sonucuna etki etti. Bunlarla sık sık karşılaşacağız artık Bu yüzden yineliyorum “ciddi bir lobi çalışması şart”.
 
-Ara transferde alınacak oyuncular çok önemli tabii ki ama sadece onlara bel bağlamak yanlış olur, mevcut zaaflarımızı gidermek için yapılması gereken işler tamamen psikolojiktir ve masrafsızdır.
 
-İstanbul’lular gibi şampiyon olmaya mecbur değiliz, ama bakıyorum eldeki malzeme sanki bizi oralara götürmeye yetecek gibi. Biraz gayret ve doğru adımlar işimizi sandığımızdan da kolay hale getirebilir. “Hadi Tolunay, hadi Hurma sevindirin bizi”
 
Daha güzel bir 2.devre dileğiyle,
 
Mustafa ÖZDEMİR

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları