Web Analytics
Güzel Günler Bizimle-Muzaffer Şahin
Güzel Günler Bizimle-Muzaffer Şahin

1. Güzel Günler Bizimle-Muzaffer Şahin

Uzun zaman sonra üst üste gelen galibiyetlerle ve takımın oyunundaki düzelmeler sonrası hem taraftar hem de şehir güzel bir hava yakaladı. Nihayetinde bu havanın sonucu olarak bu gün biraz zorlansak ta İ.B.B. engelini de aştık. Bu maçı almamız takımımız adına büyük avantaj sağladı. Nitekim haftaya Antalyaspor ile sahamızda bir maç var ve o maçı alırsak ilk yarıyı lider kapatacağız.

     Bugün hava şartlarının kötü olması her iki takım açısından da istediklerini sahaya yansıtmak adına bir dezavantajdı ama muhteşem ikili bu gün yine sahneye çıktı ve görevini en iyi şekilde yerine getirdi. Özellikle Makukula’nın golü, bu soğuk havada izleyenlerin içini ısıtmaya yetti.

     Cangele farklı bir futbolcu olduğunu bu gün de gösterdi. Karşı karşıya pozisyonda atamadı ama zor pozisyonda golünü attı. Oyuncularımız hepsini tebrik etmek gerekiyor. Bu gün “Şu oyuncu kötüydü” diyebileceğimiz sanıyorum kimse yok. Neyse…     

      Belki şimdilik şampiyonluk hedefi takımda yok ama bu gün ki İ.B.B. maçı sonrası şampiyonluktan ziyade Avrupa kupaları için büyük adımlar atmamızı sağladı. Şampiyonluk hedefi şu aşamada takım için zararlı olabilir ama her hafta yükselen form grafiği ve takımda ki uyumu göz önüne alırsak bu sezonun bizim için güzel devam edebileceğini söylemek pekte hayalcilik olmaz sanırım.

        Önümüzdeki Antalyaspor maçı devre arası girmeden takıma veda maçı niteliğinde olacak. Muhtemelen stat önceki maçlardaki (Bursaspor maçı hariç) seyirci sayısından daha fazla dolu olacaktır ama destek açısından yönetimin pasta-börek dağıtmayı değil atkı yada bayrak dağıtması daha mantıklı olacaktır.

     Muhtemelen bilet fiyatları 10-20 olacaktır. Bu bilet fiyatlarında da tam olarak bir fiyat belirlenmeli ve maçına göre fiyatlar değiştirilmemelidir. BU sezon başında hem kombine satışlarını etkiliyor hem de sezon içi maçlarda sıkıntı olur. Nitekim Bursaspor maçından önce 20 Tl bilet parası verip maça gelen taraftar Bursaspor maçında bilet bulamadı. Böylece bu maçta da her şartta takımını yalnız bırakmayan gerçek taraftar maça giremedi.

     Şimdi yönetim taraftarını maça davet edecek. Tabiî ki bizim görevimizde stat da ki yerimizi alıp takımımıza tam destek vermek olacak. Fakat, yönetiminde artık taraftarla arasındaki kopukluğu gidermesi gerek. Taraftarı tribüne çekmek için sadece “maça gelin, destek verin” “takım iyi taraftar kötü” demekle yada pasta-börek dağıtmakla bu iş olmuyor. Artık yönetiminde taraftarına özel bazı adımlar atması gerekiyor.

     Başta da söylediğim gibi, biz her zaman o stat da ki yerimizi almaya devam edeceğiz. Yeter ki taraftar küstürülmesin ve gerçekten destek istensin.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!