Web Analytics
Başkan Berna Gözbaşı'ın ETV'de Yaptığı Konuşmalardan Bazı Başlıklar.
Berna Gözbaşı:” Önümüzde 1 ay 45 gün var. Borcu kim yapmış etmiş mevzusu değil. Ben kendi dönemimde olan borcu ödemeye razıyım ama tek başıma bu tüm enkaz kalkmaz. Sadece Haseki başkanın siyasetcilerin çabasıylada olmaz. Maddi olarak şehrin elini taşın altına koyması lazım”

Maddi olarak şehrin elini taşın altına koyması lazım

Berna Gözbaşı:” Önümüzde 1 ay 45 gün var. Borcu kim yapmış etmiş mevzusu değil. Ben kendi dönemimde olan borcu ödemeye razıyım ama tek başıma bu tüm enkaz kalkmaz. Sadece Haseki başkanın siyasetcilerin çabasıylada olmaz. Maddi olarak şehrin elini taşın altına koyması lazım”

Kayseri sanayi odası,ticaret odası hatta en çok faydayı sağlayan pastırmacılar ticaret borsası lütfen şehrinizin takımına destek olun. Kayserispor’dan herkesin faydası var. Dünya kadar firmalar var. Gocunmuyorum ama koca şehir 1 bayanın sırtına yıktı dedirtmeyin”

Özhaseki başkan,Memduh başkan,Baki vekilimiz,belediye başkanlarımız oturup bir yol arıyoruz. 1,5 yıldır uyku uyumuyorum. Artık tüm şehir elini taşın altına koymalı. Borcu kim yapmışın önemi yok. Artık bir seferde bu enkazı şehir olarak kaldırmalıyız”

Futbolcular Nike’tan memnun ama taraftar pek memnun değil.

Berna Gözbaşı:” Taraftar ürün magazamız meydanda güzel bir yerde açıldı. Yeni ürünleri bu sezon erken çıkarmaya çalışacağız. Yurt dışı ve şehir dışından gelen taraftarlarımızında yoğun talebi var. Taleplere cevap vermeye çalışacağız.

Nike ile benim dönemimden önce yapılmış sözleşme var. Bu sezonda devam ediyor. Futbolcular Nike’tan memnun ama taraftar pek memnun değil. Ama bu sezonda devam edeceğiz. Yine taraftarımızın arasından bir tasarımı seçip yaptırmayı düşünüyoruz”

Berna Gözbaşı:”Doğan ve Mensah’a teklifler. Evet mali olarak takımın ihtiyacıda olabilir ama sıkışığız diye satacak değiliz. Mensah’la da geçen hafta konuştum. Tekrar dönüp oynamak istiyor. Yurt dışından ve Türkiye’den teklifler de var. Şuan için takımımızda devam edecekler.”

100 bin doların faizin peşindeler.

Berna Gözbaşı:” Bundan 4-5 söne önce 4 gün yada 40 gün çalışmış Kayserili sportif direktör. Haklı yada haksız fesih. Sözde Kayserilisiniz. Ya faizini alma bari. 100 bin doların faizin peşindeler. Ve halen bunlar için kulübe gelsin deniyor”

Halen söylüyorum. Kulübümüz var olma savaşı veriyor. Bırakıp kaçmadım. Her dönem transfer yasağı geliyor borçlar çıkıyor. En düşük harcama limitlerinde fedakarlıklarla mücadele ediyoruz”

Chery mesela yabancı. Bir kez oturtuk. Alacağının faizinden feragat etti

Berna Gözbaşı:”Chery mesela yabancı. Bir kez oturtuk. Alacağının faizinden feragat etti. Ama Kayseri’nin evladı denilen bazı yardımcı hocalar,menejerler,sportif direktörler alacağının faizine kadar icra gönderdiler. Halen Kayserinin evladı gelsin denilen menejerlerden faizi için icraya başvuranlar var.

Prosinecki’nin dezon başı devam etmeme nedeni 9 transfer isteme mevzusu değil. Alacak meselesi, ligde tuttamamasına rağmen kalma primi istemesi, FİFAya başvurması vs konular var”

Şuan transfer tahtamız yine kapalı.

Berna Gözbaşı:” Şuan transfer tahtamız yine kapalı. Geçmişten kalan oyunculardan bazılarına 25 milyon₺ gibi bir ödeme gerekiyor.

Mesela Varela 1,3 milyon euro. 2 defa protokol yapılmış ödenmemiş. Abdenour için geldi. Bir kaç isin daha var. Euro 7 ₺’liraydı 11₺’ya yaklaştı.”

Bir şeylerin dönebilmesi için,transfer tahtası açılacağı zaman,icralar gelince evet şahsi olarak para verdim.. 170 milyon ₺ civarı” Diğer tüm yöneticilerin toplam verdiği sanırım 3 milyon ₺ civarı. O da 2-3 kişi”

Geçmişten gelen borç olarak faizler,kur farkı bu yıl 110 milyon₺ borç ödedik.

Bir yandan ödüyoruz faizler vs döviz yükseldikçe geri artıyor.”

Hoca ile ilgili konuşmalar yapılıyor. Hoca ile biz 1,5 yıllık sözleşme yaptık. Yalçın hoca devam ediyor. Hoca gündemimiz yok. Sportif direktörümüzle çalışmaları yapıyorlar. Sportif direktörde önümüzdeki hafta görevine başlıyacak.

DİP NOT

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ETV Canlı Yayın Konuğu Oldu.-Video

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları