Web Analytics
Tunç Kayacı-Kayserispor-Galatasaray Maç Yorumu
Kayserispor tarihi bir skora, güzel bir oyunla imza attı. Hikmet Karaman geçen sezon Ankaragücü’nün başındayken yaptığını Kayserispor başında da başardı, tebrikler.

Kayseri’ye, Alanyaspor yenilgisinin darbesiyle gelen Galatasaray’ın ilk yarıdaki futboluna baktığımızda değişen bir kadro olsa da futbol adına değişen bir şey göremedik. Özellikle şu tespiti yapalım; Galatasaray’da santrfor ve kaleci olmak büyük kabus! Çünkü bu ikilinin arasında kalan bölgede görevini layıkıyla yapan oyuncu yok gibi. Açıkçası herkes çabalıyor gibi görünüyor ama hiçbir şey yapmıyor. Şampiyonluğa oynayan kadronun futbolcuları vasatla yetinmez, daha üstüne çıkmak zorunda. Dolayısıyla sahadaki bu yetersizlik de skor olarak tabelaya yansıyor. Fatih hoca ‘sabır’ diyor ama taraftar bu oyuna, bu skora, bu futbolculara ne kadar sabreder merak ediyorum... Açıkçası Galatasaray formasını hak etmeyen çok isim vardı dün gece sahada. Büyük takım refleksi diye bir şey vardır, bu futbolculara anlatılması lazım. Kayserispor tarihi bir skora, güzel bir oyunla imza attı. Hikmet Karaman geçen sezon Ankaragücü’nün başındayken yaptığını Kayserispor başında da başardı, tebrikler.

Gecenin sorusu

Sezon başı 3 sol bek adayı içinde en pasif, savunması en zayıf bir isim olan Van Aanholt, yüksek bir ücretle bu kadroya nasıl alınır?

Maçın starı

Thiam mücadelesi ve skora katkısıyla gecenin yıldızı oldu. Takımının iyi futbolunu süsleyen isimdi...

Maçın olayı

Ligin geçen sezon en az gol yiyen takımı Galatasaray’ın bu sezon kalesini her rakibe kolayca açması

Kısa mesaj

Skordan bağımsız olarak söylüyorum, bugünkü futbolda savaşmadan, temaslı oynamadan maç kazanılmaz. Yaşı düşüreyim derken kalite de düşmüş anlaşılan. Fatih hoca acilen kadro rotasyonu bırakıp, elindeki en iyi isimleri sonuna kadar 11’de kullanmalı. Başka çaresi yok...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!