Web Analytics
Nelerden Ders Almalıyız? – Ayhan Baynal
Nelerden Ders Almalıyız? – Ayhan Baynal

Nelerden Ders Almalıyız? – Ayhan Baynal

Kayserispor tarihinde bir ilkleri daha gerçekleştirmek üzere iken Liderlik şansını elinin tersi ile itti.
Aslında Antalya maçından alınacak çok dersler var.
Bu dersler;
1-Yönetim biraz daha sabırlı olmalı. Bir mağlubiyet aldık. Ama hakeme saldıracak kadar değil.  Tüm televizyon ekranlarında Kayserispor Yöneticisi İskender beyin Büyük İskenderlik yaptığını gördük. Kendisini kurtlar vadisinde gördü her halde.
Mağlubiyeten tek sebebi hakem değildi.
2-Kayserispor ikinci devreye yapacağı takviyeleri biran önce yapmalı. TRT ekranlarında Tolunay Kafkas Çarşamba'ya kadar transfer neticelenir dedi.
3-Bazı taraftarlarımız halen 1-2 TL'lik bilet beklentisi içindeler. Böyle taraftarlara stadyum kapısı sonunu kadar kapatılmalı. Bir daha da böyle bilet tarifesi uygalanmamalı.
4-70 Dakikadadan sonra stadyumu terk eden taftarlar( İyigün dostları) ayrıca araştırma konusu.
5-Yöneticilerimiz ekranlara çıkıp Hakem'den dolayı maç kaybettik bahanelerinden vaz geçmeli. Taraftarlarımız çıkıp komplo teorisi üretmemelidir.. Bu takım annın akı ile 34 puan topladı. Bu unutulmasın. Sivasspor'un geçen sezon yaptığı gibi bazı takımlardan beklenti beklememelidir.
6-Teknik heyet,yönetim ve dernek ve diğerleri kullandıkları ifadelere çok iyi dikkat etmelidirler. Sivasspor'un yaptığı büyüklük havalarından vaz geçilmelidir.
7-Bu sene şampiyonluk olmasa bile en azından ligin zirvesini zorlamalı ve yapacağı en iyi dereceyi yapmalıdır. Bunu gözönüne alarak yapacakları açıklamara dikkat edip. Bir çok taraftarı beklenti içine düşürülmemelidir.
8-Taraftarlarımız  ucuz biletleri unutup artık yönetimin açıklayacağı bilet fiyatlarına sadık kalıp stadyumu doldurmalıdır. Adımız ulusal basın ve televizyonlarda Pastacı-Börekçi taraftarlara çıktı. 
9-Şehirde tabiri caizse hiç bayrak asılı değil. Hafta içerisinde ilk bayrağı ben asacağım. Buda belki kampanyanın başlangıçı olur.


Bu ve buna benzer bir çok konuda daha dikkatli davranarak Kayserispor'a zarar verecek her türlü açıklamadan kaçınmalıyız.

Tek yumruk olup takıma sahip çıkmalıyız.
Kısaca geçen sezon Sivasspor örneğini çok iyi inceleyip neleri yapıp neleri yapmayacağımıza dikkat edip ona göre hedeflerimizi belirlemeliyiz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları