Web Analytics
Konyaspor-Kayserispor Maç Yorumu-Uğur Meleke (Milliyet)
M.United, Ronaldo’yu Madrid’e gönderdiğinde herkes İngiliz takımının pahalı bir kanat oyuncusuyla bu boşluğu doldurması gerektiğini düşünüyordu.

Konyaspor-Kayserispor Maç Yorumu-Uğur Meleke (Milliyet)

Ferguson’unsa derdi başkaydı: “Ronaldo senede 35-40 gol atıyordu. Şimdi diğer oyuncularımın daha fazla skor yapıp o golleri telafi etmeleri gerekecek. Park, Fletcher veya Scholes’un artık senede 3-5 golden fazlasını atmaları lazım”
Kayseri’de Makukula gitti. Cangele, Troisi ve Furkan sakat. Belki Zalayeta, Moritz, Ömer gibi iyi alternatifler sahadalar. Ama Kayseri’de birilerinin gol atması lazım, Makukula+Cangele’nin bir sezonda ürettiği 30 gollük eksikliği kapatmaları lazım. Çünkü ne kadar iyi oyuncularınız, iyi takımınız, iyi oyun planınız olursa olsun; maçlar gol atılmadan kazanılmıyor.
Sivas ve Kasımpaşa maçları biraz yanıltıcıydı, çünkü her iki takım da ikişer duran top golüyle aşıldı. Beşiktaş ve G.Birliği önünde birer ekstrem sayıyla yetinildi, Konya da bir kornerle geçildi. Ama kazanılan 7 puanın gol problemini gizlememesi gerek. Şota’nın Cangele ve Troisi’nin yokluğunda yeni skor planları bulması şart: Ne bileyim, belki Hamidou’ya daha fazla uzun oynama izni olabilir. Bekler (özellikle Serdar) biraz daha ileri gidebilir. Selim, Santana (ya da alternatifi Abdullah) daha fazla içeri girebilir. Her kim çıkacaksa çıkacak, ama muhakkak Kayseri’de ekstra birilerinin ileriye çıkıp gol düşünmesi gerek.
* * *
Konya içinse işler 89’a kadar yolundaydı, zaten onlara 34 maçın 34’ünde 89 dakika 0-0 gidecek deseniz razılar! “3-4 maçta uzatmalarda birer kontra golü bulup kazansak bize yeter” düşüncesindeler. Ama kentte bu anlayışa sığmayan, bu ovadan taşan bir genç var: Ali Dere... Dünya Şampiyonası’ndan sonra “altın 92 jenerasyonu milli takımı”na katılan Ali, iki haftada oynadığı 30 dakikada kabına sığmaz bir görüntü verdi. 18’lik bu çocuğa verdiği şanslar için tebrikler Doğan, devam Ali Dere...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları