Web Analytics
Kayserispor'dan Futbol Dersi -Erdinç Sandalcı
Kayserispor'dan Futbol Dersi -Erdinç Sandalcı

Kayserispor'dan Futbol Dersi -Erdinç Sandalcı

Uzun yıllar formasını giydiğim , hizmet etmekten onur duyduğum Kayserisporu ilk kez Konyaspor karşısında seyrettim ve müthiş inanılmaz bir keyf aldım...
Televizyonu açtığımda henüz maçın 17 inci dakikası oynanıyordu..
Sahada yüksek tempoda şimdiye kadar alışa az gördüğüm başa baş , dişe diş mücadele eden iki takımdan Kayserispor güzel oyun sanatından (Modern) futboldan örnekler veriyordu sahada...
Futbolun iki yönüyle kollektif bir bütünlük içinde nasıl oynanması gerektiğini, onun seyir ve temaşa zevki veren bir oyun şekli olduğu gerçeğini gözler önüne serip , velhasıl futbolu tanımlama noktasında da ne varsa sahada , göstere göstere rakibinin gözünün içine sokuyorlardı..Belli ki neticeyi değiştirecek taraf olmak istiyorlardı...
Oyunun kontrolünü ilk yarı süresince elinde tutmaya çalıştılar..Futbolun iki yönünü takım halinde aynı yüksek tempoda , oyunu çirkinleştirmeden oynayarak rakibine hiç boş alan ve pozisyon vermediler..
Maçı kazanmak adına rakibinden daha çok istekli ve arzuluydular..Toplu hücum, toplu müdafa oyunundan örnekler verdiler.. 
Orta sahada ve ileri uçta teknik kapasitesi, fizik gücü yüksek, hareketli ve hızlı oyuncularıyla rakip savunma üzerinde etkinlik yaratıp, sürekli pozisyon ürettiler..
Kanatlardan ve derinlemesine oynayarak, top rakibe geçtiğinde sahanın her yanında müthiş preslerle rakibine baskı yapıp, top yapmasına dahi izin vermediler.. Daha çok koştular, daha çok yardımlaştılar ..
Rakibin zaman zaman yarattığı cılız pozisyonlar karşısında da , çok başarılı savunma yaparak daima rakibi tehlikeli bölgenin dışında tutmaya çalıştılar ve bunda da başarılı olup ilk yarıyı (0-0) berabere kapattılar...Kayserisporlu futbolcular ne maçın ilk yarısında, nede ikinci yarısında oyun disiplininden uzaklaşmadılar..Büyük bir özgüven içersinde savunmasıyla birlikte oyunu rakip sahaya yıktılar..Rakibi üzerindeki baskısını daha da arttıran Kayserispor, sağlı sollu ve orta alandan gol bölgesine çıkardığı süpriz adamlarla Konyaspor kalesini ablukaya aldılar..
Bu amansız baskı sonunda bir kontratak sonucu Kayserisporun oyunun başından beri istediği golü getirdi..
Golden sonra Kayserisporun ikinci gol arayışları ve baskısı devam etti..Sonuç olarak oynadıkları futboldan hem kendileri zevk aldılar, hemde seyredenlere heyecanlı dakikalar yaşattılar..
Daha farklı kazanacağı maçtan üç altın puan alarak sahadan ayrıldılar..
Dün sahada müthiş bir performans gösterip formasının hakkını alın teri dökerek emek veren tüm Kayserisporlu futbolcuları yürekten tebrik ediyor ve alınlarından öpüyorum..
Özellikle dünkü güzel oyunun ve galibiyetin büyük mimari olan Hikmet hocayı da , sahada farklılık yaratan çağdaş , zengin futbol anlayışından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum....

Erdinç Sandalcı

Erdinç Sandalcı - Kayserispor'lu Futbolcu

Erdinç Sandalcı - Kayserispor'lu Futbolcu

ERDİNÇ SANDALCI KİM?

Erdinç Sandalcı Kayserispor'a Vefaspor'dan 1973-74 sezonunda transfer oldu. Aralıksız 4 sezon forma giydi.
Kayserispor'da 93 Maçta 15 gol attı.1976-77 sezonu sonunda Mersin İdman Yurdu ile anlaştı.

ERDİNÇ SANDALCI için detay bilgileri

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları