Web Analytics
Kayserispor Değişiyor mu?- Ahmet Şan
Kayserispor Değişiyor mu?- Ahmet Şan

Kayserispor Değişiyor mu?- Ahmet Şan

Son dönemlerde bariz değişiklikler( İyi yönde) görebildiğimiz Kayserispor’un tam yörüngeye girmesini bekliyoruz.

Halkla, yani taraftarıyla Kayserililerle özdeşleşmesi beklenen Kayserispor’un aslında Süper Lig’den küme düşmesi bazı şeylerin değişmesi anlamında kötü oldu. Birazda temsil yönünden değişiklikler yaşanırsa Kayserispor’un yeniden başarılı günlerine kavuşacağına inanıyoruz.

“Bir şeyleri konuşup, aranızda tartışamıyorsanız ve ortak fikirle hareket edemiyorsanız orada başarıdan söz etmek mümkün değil”

Adam ne güzel söylemiş…

Tam bizim Kayserispor’un için bir söylem bu..

Süper Lig’de Recep Mamur Başkanla başarılı dönemler geçiren, ülkemizi Avrupalarda temsil eden ve Türkiye Kupası’nı müzesine getiren Kayserispor’da son dönemlerde futbol adına bir düşüş yaşandı. Temsil yönünde Recep Mamur döneminde her daim bir düşüş vardı, ama futbol anlamında yoktu..

“Geçen sezon sanki bile bile düşürüldü” diyebileceğimiz Kayserispor’da bu sezon halka inen bir politika (Azıcıkta olsa) görebiliyoruz..Sönükte olsa bu aslında umut verici bir gelişme..

Her ne kadar Süper Lig’den düşmeyi içimize sindiremesek te, Kayserispor’un şehirle bütünleşme adına ufak tefek adımlar atmasını manidar görebiliyoruz. Hatta bu duruma sevinebiliyoruz..

Kayserispor’un başarısı, elbette hepimizi sevindiriyor.

Bugün her ne kadar içimizde “ takım dibe vursa da, Kayserilileri tanımayan zihniyet çökse diye dua edenler” olsa da aslında bundan alınmak değil, ders alma zamanı geldiğini anlamak ve görmek zorundayız.

Bu sezon Kayserispor Avrupa’ya gitti. Sanki bir Süper Lig takımı gibi.. Hazırlık kampını

Avusturya’da yapıyor.

Kimilerine göre bu bir başarı, kimilerine göre ise özenti.. Ama koskoca bir şehrin takımı için önemli bir gelişme.. Takdir etmek ve desteklemek lazım. Hepimiz için bu takımın yeniden Süper Lig’e çıkması, çıkarken de 10 yıldır kaybedilen şehrin desteğinin yeniden kazandırılması lazım..

Adımların olumlu olması bizi sevindiriyor. İnşallah Recep Mamur Başkan ve Süleyman Hurma beyler gereken ilgi ve alakayı gösterirler.

Takımı daha önceleri olduğu gibi birilerinin sevgisine değil, şehrin sevgisine layık hale getirirler..

Bu çalışmaların yapılmasını özlemle bekliyor. Atılan atımları destekliyor ama devamının ciddiyetle getirilmesini istiyor ve bekliyoruz.

Şimdiden Kayserispor’a Süper Lig yolunda başarılar diliyorum.

Saygı ve Sevgiyle kalın..

 Kaynak: http://kayserihakimiyet2000.com/kayserispor-degisiyor-mu/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları