Web Analytics
Cangele'siz Günlere Alışmaya Başladık-Ayhan Baynal
Evet, Kayserispor, Antalyaspor ve Trabzonspor karışsında hakem hatalarından dolayı 2 maçta 3 puan kaybetmişti.

Cangele'siz Günlere Alışmaya Başladık-Ayhan Baynal

 Evet, Kayserispor, Antalyaspor ve Trabzonspor karışsında hakem hatalarından dolayı 2 maçta 3 puan kaybetmişti.

 Kayserispor’un gerek oyuncu sistemi, gerekse takım kadrosu Manisaspor’u yenecek kalitede idi. Futbolun bir gerçeği ise kaliteli olmak maçı kazanmak için yeterli değil. Gününde olmak, şanslı olmak, rakibin hataları ve son olarakta Trabzonspor maçında olduğu gibi hakemin oyuna bakış açısı. Kayserispor böyle bir havada Manisaspor karşısına çıktı. 

Perşembe günkü TV-1’de “Maça Doğru”  programında Manisaspor ‘un formda olduğunu ve bu maçtan 1 puanın iyi puan olacağını söylemiştim. Galibiyete ise yakın taraf bizim olduğumuzu belirtmiştim. Çünkü Manisaspor’un oyun sistemi kısmen Trabzonspor’a yakındı.

 Shota, aynı sistemde karşımıza çıkacak Manisaspor’u, Trabzonspor karşısındaki oyun sistemi ile önce durdurup ardından galibiyet üzerine kurmuştu. Nitekim böylede oldu. Maçın 15.dakikasına kadar defansa çekilmiş bir Kayserispor ve sağlı-sollu ataklar ile gol arayan bir Manisaspor izledik. Her şeyden önemlisi Kayserispor’lu oyuncuların Cangele’siz bir takıma alışmak zorunda olduklarının bilincine varmışlar. Kendi aralarından bir Cangele çıkartmak yerine, Takım oyununu tercih etmiş bir hal vardı. Kısaca Kayserispor takım oyunu üzerine sistemini geliştirmiş. 

Geçtiğimiz sezona göre Kayserispor  ilk onbirdeki keskin değişiklikler yerine oturmuş bir takım kadrosu ile sahaya çıktı. Buda takım içerisinde bir birlerini daha iyi anlayacak bir takımı meydana getirmiş. Mehmet Eren maça sağ kanatta başladı. 

Daha sonra Ömer Hasan Şişmanoğlu ile kanat değişikliğini gerçekleştirdi. Böylece Mehmet Eren daha verimli olmaya başladı. Sevindirici bir olay ise Trabzonspor maçında silik bir oyun sergileyen Zalayeta, bu maçta adeta ne kadar önemli pozisyon varsa içinde gördük. Sanki Zalayeta gol atan oyuncu yerine asist yapan özellikleri ile karşılaşacak gibiyiz. Ayağının dışı ile Ömer Hasan Şişmanoğlu’na attığı pas gerçekten güzel bir hareketti. 

Maçı izleyen kişiler biraz da Manisaspor-Kayserispor maçının yanında Makukula-Zalayeta maçını da izledi. Ben şunu anladım. Cangele’siz Makukula sahada gezer. 

Eğer bu Makukula bizde kalmış olsa idi. Sakatlanmış ve sezonu kapamış bir Cangele’siz Kayserispor’da da gezmeye aday bir oyuncu olabilirdi. Ama yinede tehlikeli bir oyuncu. Genel olarak biraz konuyu toparlayacak olursak. İyi olan kazandı. Genç ve koşan bir Kayserispor bu oyun sistemi ile bir çok takımın canını yakar. Hedefi üst sıralar olur. Ne kadar üst sıra olur derseniz. 

Onu sizin hayalinize bırakıyorum. Benim ki biraz yüksekte. Tek yapmamız gereken, Takıma sahip çıkmak ve aynı havayı solumak gerekir. Önümüzde oynayacağımız, Sivasspor ve Beşiktaş ile Kayseri’de ardı ardına oynayacağız. Yani alacağımız 6 puan ile biraz daha hedefe kilitlenmiş olacağız. Kayserispor’u buradan kutluyor galibiyetlerin devamını temenni ediyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!