Web Analytics
Süper Ligde Ligden Çekilen Takımlar
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 10.02.2023 tarihli ve 55 sayılı toplantısında alınan kararları kamuoyunun bilgilerine sunarız:

1. Ülkemizde 06.02.2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle depremden etkilenen ve olağanüstü hal ilan edilen Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana olmak üzere 10 ilde merkezi bulunan ve 2022-2023 sezonunda profesyonel liglerde çekilme talebinde bulunan kulüplerin;

  • Ligden çekilme taleplerinin kabulüne,

  • Bu kulüplerin 2022-2023 futbol sezonunda 06.02.2023 tarihinden itibaren kalan müsabakalarda hükmen yenik (3-0) sayılmasına ve rakip takımların (3-0) galip sayılmasına,

  • Bu kulüplerin 2023-2024 futbol sezonunda; 2022-2023 sezonunda bulundukları liglerde sportif faaliyetlerinin devamına,

  • Tüm profesyonel liglerdeki çekilen takımlara sezonun kalan kısmına ait TFF nezdinde doğan garanti alacaklarının ödenmesine karar verilmiştir.

2. TFF ve Süper Lig Kulüpler Birlii Vakf ile ortaklaa deprem bölgesine yönelik olarak, 1.000 Konteyner Projesi'nin aada belirlenen koullarda gerçekletirilmesine karar verilmitir;

3. Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig statülerine aadaki ekilde madde eklenmesine karar verilmitir.

SPOR TOTO SÜPER LG STATÜSÜ

GEÇC MADDE:

Ülkemizde 06.02.2023 tarihinde yaanan deprem felaketi sebebiyle ligden çekilme talebinde bulunan kulüplerde tescilli yabanc uyruklu futbolcularn; 2022-2023 kinci Transfer ve Tescil Dönemi sonuna kadar Spor Toto Süper Lig kulüplerine transfer veya geçici transfer olmalar halinde; kulüpler bu sezon sonuna kadar bu statüde belirlenen yabanc futbolcu saylarna ilave olarak, A takm listesine bu artlara uygun en fazla iki futbolcu yazabilir.

Spor Toto Süper Lig'de bu futbolcular müsabaka isim listesine yazlabilir ve bu futbolculardan biri sahadaki 8 yabancya ilaveten ayn anda müsabakaya devam eden kadroda 9. yabanc futbolcu olarak sahada yer alabilecektir.

SPOR TOTO 1. LG STATÜSÜ

GEÇC MADDE:

Ülkemizde 06.02.2023 tarihinde yaanan deprem felaketi sebebiyle ligden çekilme talebinde bulunan kulüplerde tescilli yabanc uyruklu futbolcularn; 2022-2023 kinci Transfer ve Tescil Dönemi sonuna kadar Spor Toto 1. Lig kulüplerine transfer veya geçici transfer olmalar halinde; kulüpler bu sezon sonuna kadar bu statüde belirlenen yabanc futbolcu saylarna ilave olarak, A takm listesine bu artlara uygun en fazla iki futbolcu yazabilir.

Spor Toto 1. Lig'de bu futbolcular müsabaka isim listesine yazlabilir ve bu futbolculardan biri sahadaki 5 yabancya ilaveten ayn anda müsabakaya devam eden kadroda 6. yabanc futbolcu olarak sahada yer alabilir.

Buna göre; Kayserispor'un Gaziantep FK  ve Hatayspor ile oynayacağı maçlar hükmen 3-0 olarak tescil edilecek.

Daha önce oynanan maçlar ise geçerli sayıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları