Web Analytics
Özhaseki: Tepkiler Abartılıyor.
Özhaseki: Tepkiler Abartılıyor.

Özhaseki: Tepkiler Abartılıyor.

  Mehmet Özhaseki Kasımpaşa maç sonunda çıkan olayları değerlendirdi. "Ne hikmettir kültürümüzde küfre yatkın bir ağız yapımız var" diyen Başkan Özhaseki, "Canı sıkılan hemen iki dudağının arasından hemen lafı çıkarıyor. Türk milleti bunu da onur meselesi haline getiriyor. Kimsenin tenezzül etmediği küfürler çok rahat edilebiliyor, sokakta dönüp gidecek adamlar, orada küfür edilince dönüp silah çekecek ve adam öldürecek hale geliyor. Garip bir yapımız var.

 Bunlar da maçlarda yaşanıyor. Hiç de hoş olmuyor. Biraz bunların dışında sağduyulu düşünmek gerek. Kayserispor dört beş yıldır başarılı mı ? Başarılı.

 Herkes elini vicdanına koymalı. Daha önceki yıllarda küme düşmemeye oynuyordu. Ben de başkanlıklar yaptım. Ama hep altlarda olan takımdı. Şu anda iyi gidiyor. Mutlaka başkanın yönetimin antrenörlerin etkisi vardır. Bana düşen Başkan olarak zor günlerde yanlarında olmaktır. Ben bunların dışında bir şey bilmem" diye konuştu. [reklam] Özhaseki, değerlendirmesine şu şekilde devam etti: "Şimdi iyi giderken alkışladığımız gibi kötü gidince sebepleri ve sonuçları üzerinde düşünüp, küfürden yuhalamadan geri gitmek onları literatürden çıkarmak lazım. Dün alkışladığımız insanlar bunlar değil miydi ? Şimdi niye yuhalıyoruz. 

Bu insanlara niye kötü söz söylüyoruz, günah değil mi ? Bu takım son dört maçında biraz kötüydü. İkinci yarıda bir sıkıntı var. Elimizi vicdanımıza koyup da şöyle bir düşünelim. Cangele gibi bir oyuncudan yoksunuz, sağ kanat sakat. Zalayeta isteksiz ve mutsuzdu. Troisi yeni iyileşiyor, Eren Güngör'ün hali belli. Şimdi bu çocukları yüreklendirmek, onurlandırmak, desteklemek lazım. Eğer böyle olursa, isimlerini saydığımız futbolcular da takıma katılırsa herhangi bir takviye yapmaya gerek kalmaz. Sezon öncesinde yapılan transferlerden övgü ile bahsedilmedi mi? Onları kim buldu tabi ki Süleyman Hurma buldu. Biraz da yiğidin hakkını yememek lazım. Yiğide vurun ama hakkını da verin. Ben yapılanları doğru bulmuyorum. Maç sonrası psikolojik ortamda insanların kitle psikolojisi olarak görüyorum. Tabi o da duygusal bir insan olduğu için elini sallayarak gitti. İki kişi kavga ederken söyledikleri sözleri dikkate almamak lazım. Türk milleti olarak böyle bir yapımız var. Taraftarlarımızın sabırlı ve sakın olması gerektiğini düşünüyorum" [

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları