Web Analytics
Kayserispor, Souleymanuo Hamidou ile Anlaştı.
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, yabancı transferinin serbest bırakılmasının Anadolu futbolu açısından yararlı olacağını söyledi.

Hurma, " 2.lig B grubundan bir oyuncu için kulübü 2 milyon YTL bonservis bedeli, oyuncu ise kendine 700 bin YTL isteyince, kulüpler ister istemez yabancı transferine veya gurbetçilere yöneliyor "dedi. Bu arada sarı kırmızılı kulüp, Denizlispor'un Kamerunlu oyuncusu Souleymanou ile ön protokol imzaladı. Afrikalı kalecinin Kayseri'ye gelerek resmi sözleşmeye imza atacağı açıklandı

Süleyman Hurma, yerli oyuncuların fiyatlarının çok yüksek olduğunu, Futbol Federasyonunun yabancı oyuncu konusunu sınırlamamasını istedi. Kayserispor Genel Menajeri Hurma, " Federasyon yabancı oyuncu konusuna kısıtlama getirmemesi lazım. Böyle giderse kulüplerin bir çoğu batar. Yabancıda tamamlayacı bir oyuncusu 200 bin YTL'ye alıyorsunuz, yerli oyuncu ise 600-700 bin istiyor. Kuluplerin bütçesi belli. Anadolu'da ilk 7 ile 10 içinde yer alacak blir takım için 25 milyon YTL en az para harcayıp kadro kurmanız gerekli. Ama kulüplerin bu kadar geliri ve parası yok. Madem kulüpler profesyonel, madem takımlar prfesyonel oyuncu oynatıyor o zaman herkes işine bakıp, istediği kadar yabancı oyuncu oynatmalı. İkinci lig B grubundan bir oyuncu almaya kalkıyorsunuz kulübü 200 milyon YTL bonsbervis bedeli istiyor. 700 bin de oyuncu kendisine istiyor. Gelde çık içinden. O nedenle yabancı sınırlaması kalkmalıdır. Kulüplerde bütçelerini dengelesin " diye konuştu.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları