Web Analytics
Kayserispor-Galatasaray Maçını Spor Yazarları Nasıl Yorumladı.
Spor yazarlarının Kayserispor-Galatasaray maçında Kayserispor hakkında lütfedipte yazdıkları bir kaç satırı yorumu listeledik.

Mehmet Demirkol : Kayserispor hakkında yorumu yok. Yazı tamamen Galatasaray'a ayrılmış.

Erman Toroğlu " 60-70 dakika Kayserispor iyi mücadele ediyor ama fizik olarak sonra haliyle yavaşlıyor. Büyük takımla oynuyorsan maçı fazla kendi sahanda tutmayacaksın. Mümkün olduğu kadar kalenden uzak tutup pas yapacaksın ki rakip takım psikolojik olarak çöksün. Kayserispor son 20 dakika bunu yapamadı."

Serdar Ali Çeliker "Kayserispor sadece 2. yarıda ilk 10 dakikada 3. golü bulabildi. Emrah Başsan 4'e 2 pozisyonda kaleye vurdu, 30 saniye sonra Barış Alper tamamen şansa bir gol attı. Bertolacci çok net bir gol kaçırdı, ardından Abdülkerim'in kafa vuruşu girse maç berabere bitecekti. Kayserispor son 15 dakikayı iyi analiz etmeli."

Levent Tüzmen "Kayserispor hakkında yorumu yok. Yazı tamamen Galatasaray'a ayrılmış."

Serdar Korkmaz "Dün akşamki maçı sadece Galatasaray penceresinden okumak Çağdaş Hocaya haksızlık olur. Kayserispor dersine iyi çalışmış ve hırslıydı.Transfer tahtası kapalı, oyuncularına düzenli ödeme yapamayan Kayserispor'u ayakta alkışlıyorum. Dün akşam beyaz formalı takıma bir puan bile fazlaydı. RHG ENERTÜRK Stadı'ndaki taraftarına sadece üç puan değil gurur duyulacak bir performans da hediye ettiler. "

Ercan Taner  "Ekonomik gücü son derece sınırlı olan ve transfer yapamayan Kayserispor, evinde maça çok iyi başladı. Teknik direktörler böyle zamanlarda ön plana çıkmalı. Çağdaş Atan zorluklar içinde taş gibi takım kurmuş. Icardi ne yapacak acaba diye beklerken yılların deneyimi Mario Gavranovic, Sacha Boey'in ikramını geri çevirmedi."

Bülent Timurlenk "İki beki Onur ve Carole ile kanatları çok rahat savunan Kayserispor dinamizm ile bitirdiği ilk yarının ardından yine temposunu son bölüme taşıyamadı ama bu maça kadar sadece 9 gol atmış Galatasaray'ın 0-2'den dönebileceğini düşünen yoktu galiba. Teknik direktör Okan Buruk "elimde zengin kadro var" derken futbol fikirlerinin fakirliğine rakibi Çağdaş Atan faturayı kesti."

Erman Özgür " Galatasaray için kağıt üzerinde iyi gözüken isimler 10-15 dakikalık bölümden sonra özellikle de top Kayserispor'dayken lüks olmaya başladılar. Kemen ve Mensah'ın rahatça şekillendirdikleri hücumlar, Galatasaray ceza sahası üzerinde cirit atmaları 2 gol ve birçok pozisyon getirdi. Gavranoviç ve Onur'un enfes golünde Galatasaraylı oyuncuların Kayserisporlu oyuncuların koşularına tepki veremeyişleri dikkat çekiciydi.

Serkan Akçan "Transfer yasağı sebebiyle kıt kanaat sezona başlayan Kayserispor ile transfer zengini Galatasaray’ın mücadelesi ibretlik bir hikaye gibiydi. Çağdaş Atan, nefis bir başlangıç planı hazırlamış"

Nevzat Dindar "Transfer yasağı nedeniyle geçen sezonki kadrosuyla mücadele eden Kayserispor transferin şampiyonu olarak gösterilen ve Mata’lı, Mertens’li, Icardi’li isimleriyle sahaya çıkan Galatasaray’a adeta ders verdi."

Tolga Ersarı "Kayserispor ise galibiyeti sonuna kadar hak etti. Neredeyse bütün ikili mücadeleleri kazandılar, iyi mücadele ettiler, takım oyununu iyi oynadılar ve de takım halinde iyi oynadılar. Kısıtlı imkanlarla çıkartılan bu güzel iş için başta Çağdaş Atan olmak üzere emek veren herkesi tebrik etmek gerekiyor."

Metin Karabaş  "Kayserispor ise hem taktiksel hem de fizik olarak her şeyi doğru yaptı. 22. dakikada Gavronovic takımını öne geçirdi: 1-0. 34’te ise Onur harika vurdu ve fark ikiye çıktı: 2-0. Bu gol ilk yarının da skoru oldu"

Adnan Dinçer: "Koşan, kazanmak için büyük mücadele gösteren taraf, cesur yürek Kayserili futbolculardı. Mensah ve Campanharo yönetiminde oynayan, Gavranovic ile golü bulan, Ramazan gibi ateşli bir futbolcuyla sahada basmadık yer bırakmayan başarılı takımın hocası Çağdaş Atan’ı kutlarım."

Osman Şenher "Çağdaş Atan gerçekten takımına iyi mücadele ettirip iyi futbol oynatıyor. Kadrosunda da iyi futbolcular var. Sağ çizgide Onur, Ramazan; sol çizgide Carole, Cardoso... Ortada Campanharo, Kemen ve Mensah hepsi de çok başarılı, iyi futbolcular. Bu başarılı isimlere kaleci Bilal’i de eklemek gerekir. Bugüne kadar topladıkları puanın tesadüf olmadığını dün geceki futbolla bir kez daha gösterdiler. Bu Kayseri her takımın canını yakacak bir oyun oynuyor. Çağdaş hoca kesinlikle takımına savunma yaptırmıyor; hücumu düşünen pozitif bir oyun oynatıyor, bu futbol da seyredenlere keyif veriyor. Dün gece de galibiyeti analarının ak sütü gibi hak ettiler."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları