Web Analytics
Kayserispor, Bayer Leverkusen'den forvet oyuncusu Tevfik Köse'yi kiraladı.
Kulüp genel menajeri Süleyman Hurma, Asbaşkan Şaban Miraboğlu ile birlikte kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl Ankaraspor'da kiralık olarak oynayan 20 yaşındaki Tevfik Köse'yi kadrolarına katmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kayserispor, Bayer Leverkusen'den forvet oyuncusu Tevfik Köse'yi kiraladı.

Kulüp genel menajeri Süleyman Hurma, Asbaşkan Şaban Miraboğlu ile birlikte kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl Ankaraspor'da kiralık olarak oynayan 20 yaşındaki Tevfik Köse'yi kadrolarına katmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bu sezon kadrolarını genç oyuncularla zenginleştirdiklerini belirten Hurma, Tevfik'in de hem Kayserispor'a hem Türk sporuna büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Yedek kaleci arayışlarının sürdüğünü, sezon başlayana kadar transfer çalışmalarını noktalandırmayacaklarını bildiren Hurma, takıma uygun futbolcu buldukları sürece transfer çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Yaptıkları transferlerle geleceğe yatırım yaptıklarını ifade eden Hurma, şunları söyledi: "Bu sezon 3 kulvarda mücadele edeceğiz. Avrupa'da ciddi hedeflerimiz var. Çok ters bir takım kurada çıkmadığı sürece UEFA Kupası'nda gruplara kalıp, gruplardan da çıkacağız. Ligde mücadelemiz sürecek ve aynı zamanda Türkiye Kupası'nda geçen yıl yakaladığımız başarıyı sürdürmek istiyoruz. 7 oyuncumuz Ümit Milli ve U 19 milli takımlarında oynuyor. Yabancı oyuncularımız kendi ülkelerinin milli takımlarında forma giyiyor. A milli takımımızda oynayan oyuncularla birlikte 14-15 futbolcumuz milli takımlarda forma giyiyor. Kamp dönemlerinde yaptığımız çalışmalar başarılı transferler yaptığımızı ortaya koydu. Hem bugünümüze hem geleceğimize yatırım yapıyoruz."

Gazetecilerin takımda sakat oyuncu sayısının arttığını hatırlatmaları üzerine Hurma, yoğun çalıştıkları için sakatlıklar yaşandığını, uzun süreli ve ciddi sakatlığı bulunan futbolcu olmadığını söyledi.

Hurma, gazetecilerin Mehmet Topuz'un milli takım kampında sakatlanması ile ilgili sorularını ise şöyle yanıtladı: "Mehmet, safkan Türk çocuğudur. Her Türk genci gibi milli takımda oynamaktan büyük gurur duyacaktır. Bu nedenle Mehmet'in milli takım kampında sakatlanması ile ilgili imada bulunmayı bile kınıyoruz. Milli takımda oynayan futbolcularımızla gurur duyuyoruz. Oyuncularımızın milli takıma girebilmeleri için çaba gösteriyoruz. Hiçbir futbolcumuzun milli takıma gitmemek için sakatlık bahanesi göstermesi mümkün değildir. Zaten Mehmet'in milli takım maçına yetişemeyeceğine milli takım yetkilileri karar vermiştir."

Kayseri kamuoyunda Kayserispor'a karşı olumsuz eleştiriler yapıldığını hatırlatan Hurma, geçen 4 yıllık sürede Kayserispor'un her alanda ileriye gittiğini kaydetti.

Kulüp 2. başkanı Şaban Miraboğlu, yaptıkları işlerin ortada olduğunu, elde edilen başarılara rağmen bu tür eleştirilerin haksız olduğunu belirtti.

Genç forvet oyuncu Tevfik Köse ise geçen yıl da Kayserispor'a gelmeyi istediğini, ancak bazı sorunlar nedeniyle bu amacına ulaşamadığını bildirdi.

Kayserispor'un büyük bir camia ve büyük hedefleri olan bir takım olduğunu dile getiren Tevfik Köse de ortaya koyacağı oyun ve atacağı gollerle Kayserispor'a katkı sağlayacağını söyledi.

Geçen yıl Ankaraspor'da kiralık oynayan Bayer Leverkusen oyuncusu Tevfik'in 4 yıl opsiyonlu 1 yıllık kiralandığı bildirildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları