Web Analytics
Hikmet Karaman'ın Kayserispor-GaziantepFK Maç Sonu Yorumu
Kayserispor, Teknik Direktörü Hikmet Karaman'ın maç sonu röportajında, Sahanın kötü olduğundan, 1 puanın iyi olduğundan söz etti. Kaybettiğimiz maçlardan da 1 puan alsa idik daha iyi yerde olurduk dedi. Yayıncı kuruluşa maçın hemen sonunda verdiği röporatjın tam metni.

Maçın Hemen Ardından Sıcağı Sıcağına Veridiği Röportaj

Hikmet Karaman maç sonuda,

"Oyunun ilk onbeş dakikası istekli bir oyun oynadık. Boş kaleye attığımız şutun direkten döndü. O top gol olsa idik. Biraz daha pozitif olarak devam edebilirdik. İlk onbeş dakikadan sonra çok pas hatası yaptık. Oyun içerisindeki düzenimizide bozdu. Hem moralimizi bozdu hem temel düzenimez bozuldu. Bunun sonucunda da oyunun inisiyatifini rakibi verdik. Hal böyle olunca, kötü bir görüntü verdik. Rakip 5 li defans ile çıktı. Bu gibi maçlarda topa çok iyi sahip olmak lazım. Minimum pas hatası yapmak lazım. Biz çok pas hatası yaptık. Golde yiyebilirdik. Korner atarken çok büyük bir boşluk verdik. İkinci devre maç iki takımada gitti geldi. Bizimde pozisyonlarımız var. Onlarında var ama bizim biraz daha net pozisyon görüntüsü var. Özellike Gökhan'ın Manu'nun gol pozisyonu. Onların Lung'un kurtardığı pozisyon var. Dolayısı ile maç gitti geldi 2 tarafa. Bazen bir puanlar önemli. kayseispor.org Bizim önde olduğumuz son dakikada verdiğimiz maçlar var. Oradan da o bir puanları çıkarmış olasa idik. Bugün farklı bir yerde olacaktık. Kolay değil. Karşınızda sizin hatalarınız bekleyen çabuk oyuncular ile kaleye gitmek isteyen takım var. Böyle bir ağır sahada. Düşünün Gavranoviç'in bugün sabah test yaptık ona göre kadroya aldık. Yani sakat bitirmemesi bile bir şans. O riskte vardı. Özellikle oyuna girenler katkı yapanlar. Genelde baktığımızda 0-0 bitmiş. 1 puan önemli. Önümüzdeki maçın bir an önce havasına girmemezi gerekli. Onun burda gördüğümüz eksiklikleri iyi taraftarla çalışıp hazırlanacağız. 2 maç kalmış 26 puan ligi iyi bir yerde bitirmek demektir. Bu kadar sakatlığını olduğu bir yerde. Örneğin Mensah'ı unutmayalım. Mensah önemli bir oyuncu. Ligi kapattı. Veya aldığımız diğer biri oyuncu var. Banko oynayacak olan adıman daha maçı yok. Bunlara rağmen oyuncularımız iyi mücadele ediyor. Zaman zaman hatalarda oluyor. Ben oyuncularımın perpormanslarını daha iyi yapabilirlerler.  0-0 bitirmek o da önemli" dedi.  

Maç Sonunda Basına Verdiği Röportajda

Golü bulmak için acele ettiklerini ve pas hataları yaptıklarını söyleyen Hikmet Karaman, "Maç zaman zaman genel 90 dakikayı değerlendirdiğimde iki taraf adına git geller var, pozisyonlar var, hatalar var. İlk 15 dakikaya iyi başladık. Nette pozisyon da bulduk fakat ondan sonra çok pas hatası yaptık. Yani o kadar önemli pas hataları yaptık ki oyunun kontrolünü rakibe verdik. O da bizim sahadaki duruşumuzu bozdu. Erken de gol atmak istiyoruz, bir an önce gole kavuşup oyunu rahatlatmak istiyoruz fakat tam tersi oldu. İlk devreyi böyle bitirdik. İlhan'ın sakatlanıp çıkması hamle gücümüzü 2 hamle gücüne düşürüyor. İkinci yarı baktığımızda karşılıklı ataklar var, pozisyonlar var. Bizim korner atarken olan pozisyon aslında bizim adımıza eleştireceğimiz bir pozisyon. Böyle bir pozisyonu vermemeliydik. Çok net bir pozisyon verdik rakibe ama ikinci yarı tam tersi özellikle 2 ve ya 3 pozisyonda hem rakip takımın iyi kurtarışı aynı şekilde de Lung'un bir kurtarışı var. 5'li savunmayı ve merkezi iyi kapatan bir takım Gaziantep. Bugün o görüntüyü çizdi. Böyle takımları aşmak, minimum pas hatası ile oynamak. Biz Bunları yapamayınca gol pozisyonlarında da az pozisyon yakaladık. Nihayetinde 1 puan zaman zaman önemli. Bundan önceki maçlarda da 1'er puan alsaydık farklı bir statü olurdu. Bazen yenemediğin zaman da ve ya kötü oynadığın zaman da, az gol şansın olduğu zamanda da maçı gol yemeden bitireceksin. Önümüzde 2 maç var 20 puandayız. Hedeflediğimiz puanları alacak 2 tane önümüzde maç var. Buradakini keşke alsaydık ama olmadı. Hafta içi ve hafta sonu ağır bir maç trafiği bizi bekliyor, ondan sonra da kupa var" dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları