Dağcılar, futboldaki temsilcilerimiz Kayserispor ve K.Erciyesspor’u Ağrı  zirvesine taşıdılar

ZİRVEDE KARDEŞLİK BAŞKA !

Çağımıza damgasını vuran futbol oyunu, hemen her platformda kendine yer buluyor. İster deniz kenarında olun, isterseniz yüce bir dağın zor ulaşılacak zirvesinde, bu  durum asla değişmiyor. Futbol tutkusu insanı hemen her yerde esir ediyor.

Bunun en çarpıcı örneklerinden biri geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen 30 Ağustos Ağrı Dağı Uluslar arası 10. Zirve Tırmanışı sırasında yaşandı. Farklı ülkelerden 50’yi aşkın dağcının katılımı ile gerçekleşen bu önemli etkinliğe  ilimizden  giden   Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Yılmaz liderliğindeki ekip , tırmanışı başarıyla gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadı.

Şehrimizin profesyonel futboldaki temsilcileri Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor’un renklerini taşıyan kaşkollar ülkemizin çatısı, Avrupa’nın en yüksek noktası olan Ağrı Dağı’nın 5.137 metre yüksekliğindeki zirvesinde yan yana açıldı.

Bu anlamlı tırmanışa katılmak için Kayseri’den giden Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Yılmaz ‘ın görüntülediği bu fotoğraf ta  Kayseri Tempo Gazetesi Haber Müdürü Bekir Demirağ ile Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü sporcusu  Çınar Bektaş,  her iki kulübümüzün  kaşkollarını zirvede yan yana açarak abi- kardeş kulüp olduklarını bir kez daha kanıtlarken; gerçek yerlerinin ve hedeflerinin daima zirveler olması gerektiğinin mesajını da verdiler. 

( Haber : Bekir DEMİRAĞ

Foto : İsmail YILMAZ )

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here