Uzun zamandır yazmıyordum. Her maça, her oyuna bir kulp takıyoruz diye, yorumlarımızdan, eleştrilerimizden rahatsız olunuyor diye. Ancak kendi evimizde Taraftarımız (!) önünde kaybettiğimiz 2 puan bizde de birşeylerin taşmasına neden oldu. Takım zevk vermiyor. Bunu bütün spor kamuoyu söylüyor. Erman hoca bile kaç haftadır bunların üstünde duruyor. Adama Kayserispor dedin mi elinin yüzünün şekli değişiyor. Ha tabiki sadece o değil. Sayın Zeki Çol’ da ortada ki gidişatın kötülüğünden bahsediyor ve daha bir çok Süper Lig Yorumcusu.
 
Beşiktaş maçı dahil buna. İyi oynamadık ama 3 puan aldık. Beşiktaş’ ın kötü oyunu buna zemin hazırladı. Bu haftaya bakyoruz. Kasımpaşa 6 haftada 0 puan almış. Yedikleri, attıklarının 5 katı. 15 gol yemişler 6 haftada 3 tane atabilmişler. Biz bu takıma gol atamadık. Şaşırtıcı.
 
Oyun kurgusu denilen birşey olmayan bir takımız, son 2 yıldır özellikle. Geçen yıl sadece forvetlerimize kabahat bulduk. Dedik ki transfer hatası. Ama geçen yılki adamlar gitti. Bu yıl yine bir sürü transfer yapıldı. Çoğu genç (!) Ama değişen fazla bir şey yok.
 
Gelin İlk 11 e bakalım. Kaç yeni transfer ilk 11 oyuncusu bu yıl?
 
Süleymanu Hamidoo  ( Eski Kalecimiz. )
Furkan Özçal                  ( Eski Oyuncumuz. )
Mehmet Eren Boyraz  ( Eski Oyuncumuz. )
Aydın Toscalı                 ( Eski i Oyuncumuz. )
Salomon Rene Olembe Olembe ( Eski Oyuncumuz. )
Aziza Makukula ( Yeni Transfer )
Bilal Aziz Özer ( Eski Oyuncumuz. )
Delio Cesar Toledo Rodas ( Eski Oyuncumuz. )
Franco Dario Cangele ( Eski Oyuncumuz. )
Ali Turan ( Eski Oyuncumuz. )
Durmuş Bayram ( Eski Oyuncumuz. )
 
Doğru mu? İlk 11 genellikle bu isimlerden oluşuyor. 11′ in 10′ u eski oyuncumuz. Sadece Ariza Makakula yeni transfer. ( Allah’ tan onu da transfer etmişiz yani. Minnettarım bu adamı getirene. ) Hadi ilk haftalarda Olembe – Troisi yer değiştirmiş oluyordu. Troisi başlıyordu ama son 2-3 haftadır Troisi yok ortada ve özellikle 11 de. Hakan Aslantaş sakat falan filan. Sonuçta takımın 11′ i eski 11. Aksini iddia eden?
 
Oyuncu değişikliklerine bakalım bir de. Dk. 52. Olembe’ nin yerine Troisi. Dk. 81. Durmuş’ un yerine Emreciksin. Dk. 89. Furkan’ ın yerine Ömer Şişmanoğlu. Oyundan çıkan 3 eski, maça dahil olan 3 yeni. Hemde taraftarın en güvendiği 3 yeni transfer. En iyi alan tek yıldız almış otoritelerden ortaya koydukları futbolla. E bu kadar sürede de fazlası beklenilemez zaten. Peki yine mi transfer fiyaskosu? Bu soruyu önce Hocaya sonra Menajerimize sormalıyız. Neden oynatmıyorsun değerli hocam bu kardeşlerimi? Troisi için açıklama istemiyorum belki ama Emreciksin neden oynamaz KANATLARI ölü bir takımda merak ediyorum? Umut Koçin nerede? Ne alıp veremediğiniz var bu oyuncuyla merak ediyorum açıkçası.  
 
Eğer ki bir açıklaman varsa dinliyoruz. Değilse bu KÖTÜ ve RUHSUZ oyunun açıklamasını birisi yapsın. Bir kişi bir adım öne çıksın ve bir açıklama yapsın. Ve utanmadan kimse bana " iyi oynadık da, maçın genelinde hakimdik de, çok gol kaçırdık da…" gibi saçma sapan bahaneler üretmesin. Yardımcı Antrenörümüz Cüneyt Dumlupınar maalesef akşam bu bahanelere sığındı.
 
Önümüzde çok ama çok zorlu bir deplasman var. Eskişehirspor. Dün oynanan karşılaşmada Galatasaray’ a karşı direnen, savaşan bir Es Es izledik. Açıkcası şaşırmadım. Direneceklerini biliyordum ama Galatasaray’ ın son haftalardaki çilingirleri ile kilidi kıracağını düşünüyordum. Lakin olmadı. Es Es ligin en iyi futbol oynayan takımından 1 puanı aldı. Ve kendi evinde bizim rakibimiz. O muhteşem taraftarı ile birlikte. Evinde ki 3 maçı da kazandı. Allah yardımcımız olsun.
 
Bu Futbolla, Bu RUHSUZLUKLA işimiz çok zor Eskişehir Deplasmanında. Dilerim ki UTANAN BEN OLURUM. Dilerim ki haftaya bu yazılan yazının yorumlarında UTAN dedikleri kişi ben olurum. Tek Kayserispor yensin de ben utanmaya razıyım. Ama şu anda utanması gerekenler başkaları. Benim bir toleransım daha var…
 
Son olarak sakatlıklara değinmek istiyorum. Sayın Teknik Heyet ve değerli Doktorum. Sakatlık futbolun içinde olan birşey. Bunu futbolun F’ sini bilen herkes bilir ancak sormak istiyorum. Son 2 sezonda bizim sakatlarımız kadar sakat veren başka bir takım var mı? Sakatlananların; sakatlıklarının geçmemesi ve tedavilerinin bu kadar uzun sürmesinde bir neden var mı?
 
Abdullah maçta sakatlandı, ayak tarak kemiği kırıldı anlarım ama idmanda sakatlanan ve haftalardır iyileşmeyen oyuncuların sakatlıklarının durumunda sizce bir tuhaflık yok mu? Buna da umarım Resmi Sitemizde ( www.kayserispor.org.tr ) bir açıklama yapılır.
 
Yeri gelmişken resmi sitede hayırlı olsun diyelim. Bu kadar olumsuzluk içerisinde o AMATÖR siteden bizleri kurtaranlara da teşekkür edelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here