Kayseri Tempo İnternet Sitesinin yaptığı özel haber Kayseri’de büyük yankı buldu.
Kayserispor Eski Başkanlarından Yücel Şahin’in Kayserispor adına  600 Bin TL’lik Banka Kredisi  kullanılarak yapılan ödmelere tepki olarak”Yöneticilik Özveri ister” dedi.
İşte tam haber detayları ile;  

 

(ÖZEL HABER) Kayserispor’u Genel Kurul’a kadar taşıyacak isim olan Yücel Şahin, kısır çekişmenin Kayserispor’a bir fayda sağlamayacağını, Kayseri’nin takımının başarılı olması için herkesin kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

“İcraat olmalı”
Sitemize açıklamalarda bulunan Kayserispor eski Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Şahin, “Eski Başkan eski yönetici olarak, Kayserispor’u Genel Kurul’a kadar benim temsil etmem istendi. Şu anda mevcut yöneticilerden kulübe gelen giden yok. Ufak tefek aksaklıklar veya olası bir icra işlemleri karşısında muhatap bulunamama ihtimaline karşı ben, elimden geleni yapacağım. Ancak şunu söylemek lazım ki, Kayserispor’u buhrana sürüklemek yersiz bir yaklaşım olur. Kayserispor, son yılların en sıkıntılı sürecini yaşıyor. Küme düştükten sonra azimli bir çalışma ile bu takım, layık olduğu yere geldi. Şimdi önümüzde sıkıntılı bir süreç var. Kayserispor’u sürekli Genel Kurul toplantılarına taşımak yerine biran önce başarı için plan proje yapılmalı. Sürekli laf üreterek ortamı germenin bir anlamı yok. Kayserispor’da kimse hırsızlık yapmadı yapmaz da” dedi.

“5 Milyon lazım”
Kayserispor’un da her kulüp gibi belirli bir borcu olduğunu ifade eden eski Başkan Yücel Şahin, “Kayserispor’un elbette borcu var. Türkiye’de 100 milyon avrolar borcu olan kulüpler var. Yönetimleri değişiyor. Yerine yeni yönetimler geliyor. Hiç bir yönetim de borçları sıfırlamak için göreve gelmiyor. Takımı başarıya taşımak bir yandan da olası borçları azaltmak için göreve talip oluyorlar. Kayserispor’da da bunu yapmak gerekir. Göreve gelen veya gelecek kişi, öncelikle Kayserispor’un sağlam adımlar ile yoluna devam etmesini sağlamalı. Kayserispor’un şu an için 5 Milyon Avro sıcak paraya ihtiyacı var. Bu sağlandığı taktirde muhakkak diğer sıkıntıların üstesinden gelinir” diye konuştu.

600 Bin TL’lik kredi
Mevcut yönetimin, şu ana kadar 600 Bin TL gibi bir rakam harcadığını bunu da bankadan çekilen kredi ile tekrar aldığı yönünde kendisine de duyumlar geldiğini ifade eden eski Başkan Yücel Şahin, “Yöneticilik, özveri ister. Yöneticilik, sıkıntılı iştir. Yeri gelir cebinden verirsin yeri gelir özel hayatından feragat edersin. Ne için, gönül verdiğin takımı başarıya taşımak için. Ama şu da bir gerçek ki dökme suyla değirmen dönmez. Kayserispor, ya AŞ yapılmalı ya da ciddi sponsor ve destek bulmalı. Aksi taktirde her sene bu sıkıntılar ile karşı karşıya kalınabilir” şeklinde konuştu. 

Şahin aday değil
Şahin, 27 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel Kurul’da kendisinin başkan adayı olmadığını da dile getiren Yücel Şahin, “Yaklaşık 15 sene Kayserispor’a hizmet ettim. Elimden geleni yaptığıma inanıyorum. bu bir bayrak yarışı, görev değişimi olmalı. Göreve gelecek insanlara şimdiden hayırlı olsun diyorum. Ancak benim görev almak gibi bir düşüncem yok. Artık işlerime ve aileme daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Başkanlık koltuğuna kim oturur bilmem ama sanırım büyük ölçüde eski başkanımız sayın Recep Mamur yeniden başkan olacaktır” görüşlerini savundu. – See more at: http://www.kayseritempo.com/haber/kayserispor-un-5-milyon-a-ihtiyaci-var-2818.html#sthash.RY219hC8.dpuf

Kaynak: http://www.kayseritempo.com/haber/kayserispor-un-5-milyon-a-ihtiyaci-var-2818.html

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here