Yine bir İstanbul deplasmanı klasiği yaşadık. Sahaya çıkan tedirgin oyuncularımız maçın başındaki baskıyı kaldıramadı. Normalde bomboş arkadaşına pas vermek yerine kaleye şut çekmeyi tercih eden Amrabat, kaleciyle karşı karşıya kalınca iki rakibin arasındaki Zalayeta’ ya pas verme tercihini seçiyorsa, oyuncularımız kaleye şut çekmek yerine top çevirmeyi yada ceza sahası içerisine girerken kendini yere bırakıyorsa “inanmadık” demektir.

 

Biz eğer iyi konsantre olsaydık, gol olması için kaleye şut çekilmesi gerçeğini unutmasaydık bu maçı alırdık…

 

Eski Gol Kralı Gökhan, Kelecimiz Sulo’ yu sakatladığında çok üzülmüştüm ancak “Her işte bir hayır var” diye düşünmüştüm. Yanılmışım. Volkan eline geçirdiği fırsatı kaçırdı. Artık onu ne Fenerbahçe ne de Kayserispor’ un tercih etmesi zor. İnşallah kendine gelir. İki haftada iyileşeceği söylenen Sulo eğer bu maçta olsaydı, iki golü de yemezdik. Sulo’ ya verilen geri pas sayısı her maç ortalama 30 civarı. Birinci yarı golle sonuçlanan tek bir hatası yok Sulo’ nun. Sulo ilk golde kesinlikle hata yapmazdı ikinci golde ise bir metre önündeki topa kesinlikle müdahale ederdi… Sakatlanan oyuncularımızın geri dönüşlerinde rötarlar ciddi anlamda sinirlerimi germekte. Antrenmanda artık önemli sakatlıklar yaşamıyoruz ancak her maçta bir sakat verir olduk. Giden de geri gelmiyor ve ben hala bu geri dönüşteki sürecin neden bu kadar uzadığını anlamıyorum. Santana da sakatlar kervanına katıldı ve biz hala Türkiye Liginin Kanalından Santana’ nın durumunu öğrenemedik.

 

Ligtv’ deki “Pazartesi Gecesi Futbolu” nu izledim ve bir tek Kayserispor’ lu futbolcu adını duyamadım. Bu olayı anlamıyorum. Türkiye Liginde kaç futbolcu var? Spor Yazarlarının Türkiye Ligindeki futbolcuların geçmişini ezbere bilmesi lazım ancak Selim Teber’ den, Kujovic’ den, Amrabat’ dan yada diğer futbolcularımızdan “Kayserili Futbolcu” diye bahseden bu yorumculara bakınca ister istemez bu soruyu soruyorum: “Bu yorumcular işini  bilmiyor mui?” yada açık açık sorayım: “Mustafa Denizli ?” Kaç tane oyuncu var ki adını öğrenmesi gereken? Pozisyonun ortasında Kayserispor’ lu oyuncular var ve bir tanesinin ismini söyleyemeyen Denizli, pozisyona beş metre uzaklıktaki Fenerbahçeli oyuncuları neden sayar? Yazık…

 

Ligtv’ nin maç yayınları ise tam bir rezalet olmaya başladı. Spikerler bile pozisyondaki oyuncunun adını söyleyemiyor. Yönetmen maç esnasında Tribündeki Kadınların görüntülerini gösteriyor, kritik pozisyonlarımızı göstermiyor. Merak ettiğim konu şu ki Maçın naklen yayınını veren Yönetmen, yayına geçmek için Tribünde neden Güzel bir Kadın yada bir birine sarılmış sevgililer arar? Bu nasıl bir zihniyettir? Acaba bunlar televizyon başındaki seyircileri röntgenci yada sapık mı sanıyorlar? Acaba kim sapık?

 

Neyse, bir maç daha geçti. Ligtv’ ye de fazla kızmayalım. Antalya Maçında bir pankartla uyarırız, belki düzelirler. Antalya maçı daha önemli. Önümüzde daha çok maç var. Takım, kendi evimizdeki maçlarda çok zevk veriyor. Antalyaspor maçının mükemmel geçeceğini düşünüyorum. Son üç maçı kaybettiğimiz Antalyaspor’ u mutlaka yenmek zorundayız. Mükemmel bir maç olacağına emin olduğum maça mutlaka gitmenizi öneririm.

 

Serdar ERBASI

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here