Boş bir stad, Kadir Has. İlk yarı tatsız, tuzsuz bir futbol ve yenilen tabir- i caizse balık bir gol. Pozisyon fakiriydik ilk yarı. Fenerbahçe’ de benzer bir görüntü çizdi. Ha bu arada gole balık derken Süleymanu’ nun hatasını yadsımamak gerekir. Saolsun güzel bir gol ikram etti.

Çizgiyi geçti geçmedi kavgasına girmeyeceğim çünkü o hatayı yaparsan o gol müstehaktır.

Ha eminim ki Hakem arkadaşımız tereddütte kaldı ancak kuralları unuttu. Kural derki:"Emin değilsen, tam net olarak görmediysen devam ettir." Ama bu pozisyon Kayserispor lehine değildi ki. Hemen EMİN OLDULAR. Bu tartışılmaya değmeyecek kadar basit bir konu. Biz söylemekten bıktık ama onlar vazgeçmediler uygulamaktan. Neyse…

İkinci yarı bambaşka bir Kayserispor ve hani imrendiren futbol derler ya öyle bir futbol ile karşılaştık. Ben herhalde son bir kaç yıldır böyle baskı kuran, böyle dikine oynayan bir Kayserispor görmedim. Top sürekli ayağımızda ve sürekli ileriyi düşünerek oynadık. Neticesinde kazanılan penaltı ile beraberliği yakaladık. Tuhaf olan şu ki orta hakem Tolga Özkalfa kesin olarak penaltı olan pozisyonda bile tereddütlü çaldı düdüğü. HAYRET ama hakketen artıkHAYRET…

Golden sonra baskı dahada arttı. Sol kanadı yol geçen hanı yapan Mehmet Eren resmen bu sezonki kötü futbolunu ( Ankaragücü maçı hariç ) unutturmaya yemin etmiş gibiydi. Makukula çok etkisizdi. Ofsayttan bir türlü kurtulamadı. Haklı olarak oyundan da alındı. Ama merak ediyorum. Acaba onu oyunda tutupta yanına Semih alınsa daha mı avantajlı olurduk?

Gelelim sağ kanada. Gökhan Emreciksin dedik sezon başından beri başka bişey demedik değil mi? Haksız mı çıktık? Yılların Roberto Carlos’ u ne hale geldi gördünüz. Eee artık biraz mantıklı davranmanın, tercihlerimizde dikkatli olmanın zamanı gelmiş. Demek ki neymiş. Solda Mehmet Eren, sağda Emreciksin bu işi yapıyor.

Güzel futbol ve bu ne yazık ki bu futbola karşılık alamadığımız bir 3 puan vardı ortada. Üzüldük kaçan 3 puana. Gerçekten yazık oldu. Dileyelim de haftaya Sivas ile aynı ciddiyetle oynayalım ve bu futbolu sezon sonuna kadar devam ettirelim.

Gelelim kaç gündür isyan ettiğimiz şeye. Gördünüz mü değerli yönetim. Kaç kişi vardı stadyumda. Siz sözünüzde dursaydınız kaç kişi olurdu. Ben şöyle bir tahmin ediyorum da hiç olmasa 25-28 bin kişi arası.

Şimdi maça gelen 10 bin kişi kaybedilen taraftar en az 15 bin. Kazanç en az 500 bin TL daha az. İyi mi oldu beyler? Ne söylesek boş bunu anladık.

Siz böyle devam edin biz de taraftar kaybetmeye devam edelim.

Tolunay Hocam. Sana bir teşekkür bir de özür borçluyum. Seni eleştirdiğim ve sürekli olarak dile getirdiğim bir konu vardı. Umut Koçin. Ben hep bu futbolcunun kazanılması, oynatılması taraftarıydım. Nitekim bugün ona şans verdin ve bu şansı kullanamadı. Öncelikle bu yüzden seni eleştirdiğim için senden bu günlük özür diliyorum. Ha Teşekkür ederim ki fazla oyunda tutmadın ve Gökhan’ ı oyuna alarak maçın seyrini değiştirdin. Bunu sık sık yapmasanda 🙂 teşekkür ediyorum adıma.

İkinci yarısı gayet tatmin edici bir Kayserispor ve Fenerbahçe maçını geride bıraktık. Haftaya deplasmanda Sivas’ a konuğuz. Anadolu derbisi demek isterdim ancak Sivas bu sene malum tepetaklak. Sivas’ ın ilk sezonda ki durumunu hatırlıyorum da o zamanlar deplasmanda 5 atmıştık. İkinci yarıda ki futbolla tekrarlayabilir. Umarım öyle olur.

Haftaya görüşmek dileğiyle.

Murat SOY…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here