Kora kor, göze göz, dişe diş… Kayserispor, Trabzon´a karşı böyle mücadele etti. Pozisyonda buldu. Dengeli bir maçtı.

  Deyim yerindeyse birbirinin ciğeri bilen iki teknik adam Tolunay Kafkas ve Shota Arvaledze, analizini yapmış, dersini çalışmış ve hedefi belirlemiş. İşte karşılaşma bu koşullarda başladı. Karşılaşmanın başlamasıyla birlirkte orta alanda inanılmaz bir mücadele vardı.

  Tolunay Hoca, diğer üç mücadeleden farklı olarak Furkan Özçal, Samba Sow ve İbrahim Dağaşan´dan oluşan üç ön libero ile rakibi once durdurup, sonra vurmak istedi. Bunda da oldukça başarılı oldu. İlk 45 dakikada dengede giden bir oyun varsı. Sonrasında ise dakikalar ilerledikçe sarı-kırmızılı takımın mücadeleyi domine etttiğine tanıklık ettik. Üst üste pozisyonlar bulan, rakibi kontrada yakalayan Kayserispor, son vuruşlarda başarılı olamayınca, beklenen gol bir türlü gelmedi.

  Sonrasında ise sahneye Arvaladze Hoca çıktı… Özer Hurmacı, Marco Marin ve Cardoza hamlesini yapan Gürcü Teknik adam, istediğini 87. Dakikada elde etti. Yalnız bu dakikaya gelene kadar, Kayserispor  iyi götürdüğü maçı resmen hadiye etti. Shota´nın hakkını verdik ama, yenilen golde üç defans oyuncusunun pozisyon hatasının yanı sıra, 70-75´den sonra oyundan düşen oyuncular konusunda Tolunay Kafkas´ın ağırdan alması da ciddi bir eleştiri konusu oldu.

  Bir… Samba Sow çıkmak için adeta yalvardı… Adam iyi oynadı ama bir yere kadar. Zira maç eksiği apaçık ortadaydı… En sonunda sahadan  çıktı çıkmasına da, Deniz Türüç tercihi hiç mi hiç olmadı…  75´de oyuna girecek isim, ne pahasına olursa olsun Mijhailoviç olmalıydı… Hem rakibi bozmak, hem defansı rahatlatmak, hem de bir puanı cebine koymak için bu en garanti tercihti ama Tolunay Hoca, farklı düşündü…

  İki… Derley maç boyunca Trabzon´un iki stoperi ile resmen boğuştu. Çıkması çok erken oldu…

  Üç… Bu iki değişiklik rakibin elini güçlendirdi ve Kayserispor hak ettiği en azından bir puanı cebine koyması gereken maçı ne yazık ki kaybetti.

  Elbette bir de 5. Dakikada Derley´in pozisyonu var.. Douglas, Derley´i resmen aldı, yere yatırdı, hakem Hüseyin Göcek alay eder gibi “devam” dedi.

  Bir de Zeki Yavru´nun ayak bileğine basan N´Doye var ki… Bu oyuncuyu sahada tutmak ise ayıpların ayıbı…

  Peki ne oldu… Hepi-topu Kayserispor´a pestil oldu… Yazıktır, ayıptır. Alın teri ile bu kadar oynamayın, alay etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here