Kayserispor’un İstanbul’da Beşiktaş’ı 2-0 mağlup ettiği maç sonrası neler yazdılar?


 

 

 

Mehmet Demirkol (Fanatik Gazetesi)

Amrabat Parladı: İlginç olan 2 ön liberolu oyuna rağmen Beşiktaş orta sahasının neredeyse şeffaf olması. Kayserispor hiç bir dirençle karşılaşmadan rahatça rakip alana geçti oyun boyunca. Ve eğer Furkan biraz daha dikkatli ve becerikli olsa fark büyür ve maç erkenden kopardı.

 


 

Cem Dizdar (Fanatik) :

Kayseri, matematik problemini uzun yoldan çözdü; Bol pas yap, mümkünse sonunca git. İkinci devre attıkları gollerin sinyalini, esasen 56. saniyede vermişlerdi. Rüştü’nün kurtardığı o pozisyon, Beşiktaş’ın neyle karşılaşacağının da habercisi gibiydi.


 

 

Yemen Ekşioğlu (Fanatik)

Sıkı durun! Kayserispor’un 11 numaralı bir futbolcusu var Amrabat. Sahanın yıldızıydı. Bir de 23 numaralı oyuncu, 19’luk bir delikanlı Furkan Özçal. İkisinin toplam maliyeti 600 bin Euro. Artık gerisini siz düşünün.


 

Rıdvan Dilmen (Fotomaç)

Kayseri toparlanma sürecine girmiş. Haklı bir galibiyet aldı. Savunma ağırlıklı çıktılar, oyunu sürklase ettiler.
Golden sonra rahatlayıp, oyunları ile öne çıktılar.


 

Tugay Demir (Fotomac)

Kayseri hak etti Kayserispor, Beşiktaş pas trafiğini rahatlıkla bozdu.
Amrabat ve Troisi’yi çok iyi kullandılar. Amrabat müthiş bir oyuncu. Hem çabuk, hem de bileklerine hakim. Onunla baş etmek zor.


 

Adnan Aybaba (Fotomaç)

Şota ve Kayserisporlu futbolcuları tebrik etmek lazım. Bir kere fizik olarak çok iyiler. Taktik olarak da söylenenleri iyi yaptılar.
Biraz da Beşiktaş’ı erken çözebilseler daha büyük farka gideceklerdi.
Kaleci Gökhan hepsine örnek olmalı. Babası öldü sahaya çıktı, futbolunu oynadı. Ağladı, bir çoğumuzu da ağlattı.


 

Selçuk Dereli (Milliyet)

Kayserispor maçta daha iyi oynadı. Ani kontrataklarla pozisyon bulmaya çalışan Kayserispor’da, Amrabat ve Gökhan Ünal oldukça  etkiliydiler. Kaleci Gökhan da çok başarılıydı.


Atilla Gökçe (Milliyet)

Kayserispor genç ve iyi seçilmiş bir kadro ile, yenilenerek başladı lige… İlk haftalar umduklarını bulamadılar, yenilenmenin geçici bedelini ödediler… Ama her defasında oynadıkları oyunla hem futbol keyfi, hem de takımca “şahsiyet” koydular


Erman Toroğlu (Hürriyet)

Kayserispor çatır çatır oynadı ve hak ederek kazandı.


Altan Tanrıkulu (Hürriyet)

Beşiktaş’ın ünlü dört isminin yapamadığını Kayserispor’un iki genç yabancısı yaptı ve maç sonu alkış aldı.


Fatih Doğan (Sabah)

Kayseri takım olarak çok iyi oynadı. Oyun disiplininden kopmadıkları için ödülü son 30 dakikada aldılar. F.Bahçe maçında hakem kurbanı olan Kayseri, Beşiktaş karşısında böyle bir engelle de karşılaşmadığı için kalitesini ortaya çıkardı. Kayseri maçında bana göre üç kişi alkışı hak etti. Birincisi; Amrabat Beşiktaş’ın sağını çökertti, kaptan Toraman golde Amrabat’ı sadece seyretti. İkincisi babasını kaybetmesine rağmen kalesinde devleşen kaleci Gökhan. Üçüncüsü; rakip kaleci Gökhan’dan, Başbakan Erdoğan’a kadar pankart açıp acıları paylaşacak kadar farkını ortaya koyan Beşiktaş taraftarı…


Ali Sami Alkış (Star)

Rakibin adı Kayseri olunca, puan cetvelinin 16’ncı sırasında olmasının pek önemi kalmıyor. İyi bir kadrosu olunca, her an iyi bir takım olabilir. Nitekim dünkü maçın daha 30. saniyesinde başlayan ilk tehlikeli atağı, gecedeki sürprizin erken işaretiydi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here