Avrupa’da faaliyet gösteren taraftar derneği, Kayserispor’un İstanbul takımlarından sonra ikinci takım olarak desteklenmesini engellemek için kampanya başlattı.
Kayserispor-Eu ve Holllanda Kayserisporlular Derneği Başkanı Sadık Darıcı, yaptığı açıklamada, Kayseri’de yaşayan, kimliğinde Kayserili yazan, Kayseri’de çalışan veya bu kente sempati duyan herkese çağrıda bulunmak için kampanya başlattıklarını belirtti.

İnsanların, yıllardır İstanbul’un 3 büyük takımını desteklediğini, Anadolu takımlarının ise ikinci takım olarak görüldüğünü ifade eden Darıcı, şunları kaydetti:

‘Yıllarca, bilinç altına işlenen nerede doğarsan ya da nereli olursan fark etmez mecburen İstanbul takımı tutacaksın zihniyetine (dur) demenin vakti gelmiştir. Yıllarca bizden olmayan, alakamız bulunmayan, ilgisiz takımların başarılarıyla övünmek ve güçlünün yanında olacağım yanlışından uyanmanın zamanı gelmiştir. Artık kendi şehrimizin değerlerine sahip çıkma zamanı gelmiştir. Sözde büyük diye desteklediğimiz takımlardan artık eksiğimiz yoktur. Tesisi, stadı, şehri ve yalnızca Kayserililer’e ait olan bir Kayserispor vardır. Bunun için (Yalnızca Kayserispor) isimli kampanyamızı başlattık. Bu kampanya ile başkalarının değil kendi değerlerimizle övünmeyi istiyoruz.’

Kampanya ile ‘Yalnızca Kayserispor’ bilincini oluşturabilmek için çeşitli tanıtım çalışmaları düzenleyeceklerini bildiren Darıcı, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları ile birçok ortak etkinlik yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here