Kayserispor yönetimi, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Sarı-kırmızılı yönetim, davası kesinleşmiş futbolcuların alacaları için Türkiye Futbol Federasyonu´na 3 Milyon Euro yatırdı ve transfer yasağı tehlikesini süre tamamlanmadan sonlandırdı.
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, devre arasına mali, yönetim ve teknik heyet krizi ile girmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in devreye girmesi ile sorunlar bir bir çözülmeye başlamıştı.
Sarı-kırmızılı ekibin başına ilk olarak başkan olarak Erol Bedir ve yönetimi getirilmişti. Bedir ve yönetiminin ilk icraatı ise devre arası kampı ve teknik direktör sorununu çözmek oldu ve Kayserispor Antalya Belek´te kampa girdi. Hemen ardından da sarı-kırmızılı ekibin yeni hocası Sergen Yalçın oldu. Sergen Yalçın´ın takımın başına gelmesinin ardından transfer çalışmalarına başlayan Kayserispor yönetimi, Sergen Yalçın´ın isteği üzerine Trabzonsporlu Giray Vural´ı takıma kazandırdı. Sarı-kırmızılı ekip, transfer çalışmaları devam ederken Türkiye Futbol Federasyonu´na ödenmesi gereken 12 Milyon Türk Lirası borç olduğu ortaya çıktı. Bu paranın 31 Ocak´a kadar yatırılmaması durumunda Kayserispor, ne transfer çalışması yapabilecek ne de futbolcularına lisans çıkarabilecekti.
Duruma ilişkin yeni başkan Erol Bedir, resmi internet sitesi üzerinden bu borcun olduğunu ve gerekenin yapılacağına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamanın üzerinden henüz bir hafta geçmedi ki Kayserispor yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu´na 12 Milyon Türk Lirası yatırdı ve bu borç sorununu uzamadan sonlandırdı.

haber: Mustafa GÜRBÜZ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here