Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas maç sonunda şunları söyledi.
"İki takım için de saha şartları elverişli değildi ama iyi mücadele oldu. Çok eksiğimiz olmasına rağmen, sıkıntılara rağmen Toledo’nuın katılımıyla birlikte neler yapabileceğimizi gösterdik. Bu galibiyete ihtiyacamız vardı. Oyuncularımı kutluyorum. Trabzonspor da kaliteli ve iyi bir takım. Önümüzdeki 7 maçı kazanıp ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Sakatların iyileşmesiyle Cangele’nin iyileşmesiyle iyi ivme kazanacağımızı düşünüyıorum. Trabzonspor’a da başarılar diliyorum."

Sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıklaması ile ilgili soruya "Ülkemiz medeni bir ülke. Wolfsburg teknik direktörü Felix Magath, sezon içinde Schalke ile anlaştığını söyledi ve takımını şampiyon yaptı. Ben böyle bir tasarrufta bulundum ve yönetimimizle konuşup sizi bilgilendirdim. Bu durumun bizi etkilememesi gerekir. Duygularımla hareket eden bir insanım. Ayrılmak kolay değil, yönetici için kolay değil ama böyle bir karar aldık" diye cevap veren Kafkas, Gökhan Emreciksin’in durumu ile ilgili ise "Beni eleştirebilir, iyi bir teknik adam olmadığımı söyleyebilirsiniz. Ama disiplinsiz davranışlara izin vermem. Gökhan’a sorunlarında dolayı izin verdim. Kadro dışı diye bir şey yok benim açımdan. Kafasını toplarsa tekrar takıma girer ama disipsizlinliğe izin vermem mümkün değil" dedi.

"Son dakika golü bizi mutlu etti. Önümüze bakacağız yolumuza devam edeceğiz. Şehri çok seviyorum ilk teknik direkötrlüğümü burada yaptım. Futbolcuyken de Trabzonspor takımından ayrıldım, burada da şehirden ayrılacağım. İçimde duygular kalacak. Şenol hoca, bu ülkenin yetiştirdiği çok önemli bir futbol adamı. Hem kişiliği, hem bilgisi ile çok sevdiğim ve taktir ettiğim biri. Yeterli destek verirse neden Şenol hoca, Trabzonspor’un Ferguson’u olmasın? Ona başarılar diliyorum. Trabzonspor’a da başarılar diliyorum."
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here