Lig TV’ye konuşan Tolunay Kafkas şunları söyledi:

"GEREKLİ HÜCUM VARYASYONLARINI YAPAMADIĞIMIZ İÇİN YENİLDİK"

“Kritik bir maçtı iki takım için de. Biz bir yara aldık. Çok çabuk toparlanmamız gerekiyor. Şok bir gol yedik ve tam oyunu toparlamışken ve oyunun hakimiyken 2. golü kalemizde gördükten sonra 2. devrede oyuncu değişiklikleriyle oyunu forse etmeye çalıştık. Golü de bulduk ama biraz geç geldi. Beşiktaş 2. yarıda istediği gibi oynadı. Gerekli hücum varyasyonlarını net bir şekilde gerçekleştiremediğimiz için de maçı kaybettik.

"EKSİK OYUNCULARIN YERİNİ DOLDURAMADIK"

Antalyaspor maçını kaybettikten sonra biz devre arasında çok iyi hazırlandık. Sakat oyuncuların iyileşmesiyle zirveyi forse etmek istiyorduk. Toledo, Eren, Ali Turan, Bilal Aziz’in yanı sıra bugün de Saido ve Cangele eksikti. Direk oynayan 6 oyuncumuzu maalesefe kaybetmiş durumdayız. Bu da bir takımın kimyasını bozuyor. Bundan dolayı takımımızda bazı taşlarla oynamız gerekiyor. Serdar’ı sağ beke aldık. Bir çözüm arayışına girdik ama maalesef bu çözüm arayışlarımız takımımızı istenen seviyeye getirmiyor. Kaybettiğimiz oyuncuların yerine koyduğumuz oyuncular üzülerek söylüyorum ama yerlerini dolduramadılar!..”

BASIN TOPLANTISI…

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, kadrodaki eksiklikler nedeniyle Beşiktaş maçını kaybettiklerini söyledi.

Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, özellikle defanstaki eksikliler nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirterek, şöyle dedi:

‘Sıkıntılar var, ama bunları aşacak gücümüz de var. Her 2 takım da galibiyet için oynadı. Erken yediğimiz ilk gol ve ardından gelen 2. gol, oyun düzenimizi bozdu. Defansımızı yoktan var ettik, böyle oldu. Takımın kimyası eksikler nedeniyle bozuldu. Yediğimiz 2 golden sonra dengeyi kurmak kolay olmadı.’

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here