TamSaha dergisinin Ocak sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 122. sayısı da dopdolu.

Ryan Babel: “Hep var olabilmek için mücadele ettim”

Kasımpaşa’nın Hollandalı forveti, geçmişte Avrupa futbolunun önemli yıldızları arasına ismini yazdıranlardan birisi. Ajax’ta başlayan kariyerini Liverpool ve Hoffenheim’de sürdürdükten sonra geçtiğimiz sezon ligimize Kasımpaşa formasıyla giriş yaptı. Tecrübeli yıldızla kariyerinden Türk futbolunun durumuna, Kasımpaşa’daki rolünden EURO 2016 elemelerindeki rakibimiz Hollanda’ya uzanan bir yelpazede konuştuk.

Josue Pesqueira: “Kilit açmayı seviyorum”

Bursaspor’un Porto’dan kiraladığı Portekizli, yeşil-beyazlı takımın Batalla hasretini kısa sürede sona erdirdi. 24 yaşındaki yıldız, oyunu okumadaki zekâsı ve bitirici paslarıyla sivrilirken, “Benim işim asist yapabilmek ve hatta oyunun sıkıştığı, kimsenin ofansif bir çözüm bulamadığı zamanlarda sorumluluk alıp orada anahtar görevi görmek. Savunmaları açmak çok hoşuma gidiyor” diyor.

Yabancı Raporu: Süper Lig gol lejyonunu arıyor

Spor Toto Süper Lig’in ilk 15 haftalık bölümünde yabancı futbolcular, son bir kaç yıldır süregelen yüzde 50’nin üzerine çıkma geleneklerini devam ettirip, gollerin yüzde 51’lik bölümünü attı. Takımlardaki yabancı oyuncu sayısının eksilmesine rağmen yüzde 50’nin üzerine çıkılması başarı gibi görünse de ilk 15 hafta sonunda gol yollarında ön plana çıkan yabancı sayısının düşüklüğü dikkat çekici boyutta.

Ayrıca, “UEFA Avrupa Ligi: İki koldan koşuya devam”, “Şampiyonlar Ligi: Galataszaray’dan acı veda”, “Beş Büyük Lig: Cephede değişen bir şey yok… Dortmund hariç!”, “Fair-Play varmış!:Çok güzel hareketler bunlar”, “Büyük düşüşler”,”Alt Ligler: Siftah heyecanı artıyor”, “Bir Kral Henry geçti”, “Southampton: Doğru plan, doğru proje”, “Ayaktopu Hikâyeleri: Eski bir Macar rapsodisi”, “FIFA Dünya Kulüpler Kupası : Real Madrid’in bileği bükülmedi”, “Hindistan’dan futbol yükseliyor”, “Riva’nın ruhu futbol müzesi”, “Tassotti – Juninho-Rocheteau: Nice mutlu senelere”, “Buckingham – Hansen-Fernandez: Saygı duruşu” dosyalarıyla TamSaha’nın 122. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

Dergiyi okumak için : TIKLA 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here