TamSaha dergisinin Mart sayısı yenilenen mizanpajıyla yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 124. sayısı da dopdolu.

Sinan Gümüş: “Hayatım yüzde 100 futbol”

Galatasaray’ın sezon başında Stuttgart’tan transfer ettiği genç yetenek, A2 maçlarında attığı gollerle dikkatleri üzerinde topladı, A takımla çıktığı ilk maçta da golünü atarak rüştünü ispatladı. Futbolculuk kumaşındaki kalitesinin yanı sıra karakter özellikleriyle de sağlam bir duruş sergileyen yıldız adayı, Almanya’dan Türkiye’ye uzanan serüvenini, Galatasaray’daki günlerini ve millî takım tercihi konusundaki görüşlerini TamSaha’ya anlattı.

Alexandru Epureanu: “Her zaman daha iyiyi aradım”

Millî takımında kaptanlık yapan ve ülkesinde dört kez yılın futbolcusu seçilen 28 yaşındaki Moldovalı, ilk sezonunu geçirdiği Başakşehir’de Yalçın Ayhan’la harika bir savunma tandemi oluşturdu. Attığı dört golle ofansif anlamda da takımına büyük katkı sağlayan usta oyuncu, Türkiye tercihini, futbola bakışını, beklentilerini, hayallerini ve İstanbul’daki hayatını TamSaha’yla paylaşırken verdiği her cevapta mütevazı kişiliğiyle dikkat çekti. 

Tolga Özkalfa: “Baskıcı ortam motivasyonumu artırıyor”

2012 yılının sonunda FIFA kokartını yitirmesinin ardından 2 sene sonra yeniden uluslararası arenada görev yapmaya lâyık görüldü. 38 yaşındaki hakem, bu süreçte yaşadıklarını, çıkardığı dersleri, çalışmalarını, kazandığı tecrübeleri ve karşılaştığı zorlukları aşmayı nasıl başardığını TamSaha’ya anlattı.

Ayrıca, “EURO 2016 Elemeleri: Amsterdam’da son tango”, “Hollanda Millî Takımı:  Portakalın eski tadı yok!”, “Lüksemburg Millî Takımı: Zengin ülkenin futbol fakirleri”, “Transfer Raporu: Kimler geldi, kimler geçti?”, “Spor Toto Süper Lig: Anadolu’ya düşen yıldızlar”, “Ziraat Türkiye Kupası: Sürprizler diyarı”, “Şenol Güneş Okulu: Güneşte pişenler”, “UEFA Avrupa Ligi: Ver elini Varşova”, “Club Brugge: Yenilgi yüzü görmedi”, “Afrika Uluslar Kupası: Her şey farklı olabilirdi”, “Asya Kupası: Duygular şelâle”, “Bertoni – Conti – Stojkovic-Veron: Nice mutlu senelere”, “Lattek – Dean – Lashin- Michels: Saygı duruşu”, “Ayaktopu Hikâyeleri: Kızıl Meydan’da maç”, “Klasik dönemin gölgedeki yıldızları”, “Federasyondan büyük vefa” dosyalarıyla TamSaha’nın 124. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

PDF FORMATININ OKUMAK İÇİN

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here