BASIN AÇIKLAMASI

Bilindiği gibi 26/10/2011 tarihindeki Galatasaray – Gaziantep Maçındaki Hakem Üçlüsü her iki tarafın da aleyhine hatalar yapmış ancak daha maçın başlarında meydana gelen Melo’ nun kesin kırmızı kartlık hareketini görmezden gelmesine, Antep’ in penaltısını vermemesine ve bir de golünü ofsayt gerekçesiyle saymamasına rağmen sadece Servet’ in kırmızı kartı ile Sabri’ nin faulü daha da büyütülerek Galatasaray Yönetimi ve Kalemşörleri tarafından gündeme alınmıştır.


Tüm bu hareketler; Galatasaray’ ın kritik Kayserispor maçı öncesi hakemleri baskı altına alarak maçın sonucunu etkilemek amacıyla yapılan hareketler olup bu senaryo Türk Futbolunda defalarca yaşanmıştır. En son aynı senaryo Kayserispor – Fenerbahçe maçından hemen önce yaşanmış ve baskılara dayanamayan Kuddusi Müftüoğlu ve ekibi izahı olmayan hatalarla maçı Kayserispor’ dan alıp Fenerbahçe’ ye vermiştir.


Türkiye’ nin en iyi hakemi olduğu aşikar olan Cüney Çakır’ ın Pazar günü oynayacağımız maça atanması bile bu maçla ilgili Camiamızdaki endişeleri giderememiştir. Cüneyt Çakır’ ın ülke dışındaki maç yönetimi ile ülke sınırlarındaki maç yönetimi arasındaki standart farkı da bu baskının ne denli büyük olduğunun somut göstergesidir.

Ayrıca Galatasaray Taraftarının tahriklere kapılmadığının defalarca söylenmesi, hem hakemlere tehdit, hem de maçta yaşanan çirkin olayların TFF tarafından cezalandırılmaması adına da bir altyapı niteliğindedir. Özellikle son Fenerbahçe maçımız da düşünüldüğünde asıl tahriklere kapılmayan Taraftarın Kayserispor Taraftarı olduğunun vurgulanması gereklidir. Bu kadar izahı imkansız alehimizdeki hatalara rağmen sahaya bir ayakkabı (!) bile atılmamıştır. Bu açıdan tebrik edilmesi gereken Taraftar, sabrı her daim zorlanmaya devam edilen Kayserispor Taraftarıdır.


Geçmişe ve son gerçekleşen beyanatlara bakılarak içine düştüğümüz endişemiz Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

 

Kayserispor Taraftarları

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here