logo-kayserispor

Kayserispor-Galatasaray karşılaşmasında Bobo’ya verilen 2 maçlık cezanın bir maça indirilmesi ve bunun ertelenmemesine Kayseri’de sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler sert tepki gösterdi.

Kayserispor Kulübü eski başkanlarından Osman Erköse, “Tahkim Kurulu’nun aldığı bu kararla kulüplere eşit ölçüde olmadığını göstermiştir. Bir Kayserili olarak verilen bu kararı şiddetle kınıyoruz. Şehrimizin takımı olan Kayserispor çatısı altında tüm Kayserililere birlik ve beraberlik çağrısında bulunuyorum” derken, Kayserispor eski yöneticilerinden Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Alan da, “Eşitlik ilkesine aykırı ve hukuka aykırı olarak alınmış bir karardır. Karşılaşma sırasında bana göre hakem kartını çıkartarak sahada işini bitirmiştir. Sonrasında Tahkim Kurulu’nun aldığı kararla, Tahkim Kurulu, Federasyon ve kulüpleri karşı karşıya getirmektedir” dedi.

Kayserispor eski başkanlarından MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke ise, Kayserispor’un haklarının gasp edildiğini savunarak, “Gençlerbirliği ve Galatasaray spor kulüplerinde oynayan futbolcuların cezaları ertelenirken, Kayserispor’un hakkı gasp edilmiştir. Tahkim Kurulu’nun adil bir karar vermesi gerekirken, tamamen eşitlik ilkelerine aykırı, kanun dışı kararlar vermesi çok manidardır” diye konuştu.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mehmet Asaf Mehmetbeyoğlu ise, “Verilen karar tamamen yanlış bir karardır. Tahkim Kurulu tüm kulüplere eşit mesafede durmalı” şeklinde konuştu.

Kayserispor-Galatasaray karşılaşmasında Bobo rakip oyuncuya yaptığı harekette kırmızı kart görerek oyun dışı kalmış ve 2 maç ile cezalandırılmıştı. Tahkim Kurulu ise bu cezayı 1 maça indirerek erteleme yapmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here