Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 15 Mart 2018 tarih ve 60 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar neticesinde Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica’ya cezasını verdi.

Spor Toto Süper Ligin 25.haftasında Kayseri’de oynanan Kayserispor-Kardemir Karabükspor maçının ilk yarısının sonunda hakem tarafından tribüne gönderilen Rumen Teknik Direktör Marius Sumudica’nın cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından alınan karar Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden açıklandı.

Buna göre PFDK Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica’ya 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 13.000 TL para cezası verildi.

PFDK verdiği karar sonrası Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica Pazar günü Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumunda oynanacak olan Atiker Konyaspor maçında takımın başında olamayacak ve karşılaşmayı tribünden takip edecek.

İşte PFDK’nın aldığı kararlar..

KAYSERİSPOR Kulübü teknik sorumlusu MARIUSI NINEL ŞUMUDICA’nın, 11.03.2018 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR-KARDEMİR KARABÜKSPOR Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here