KAYSERİSPOR,

son dört maçta gol atamadı ve bunun karşılığında ise puan alamadı. Sorunu sadece gol atamamaya bağlamak yanlış olur. Çünkü bu takımın sadece sorunu gol değil. Tolunay Kafkas, bundan önceki Kayserispor döneminde tarihi başarılara imza attı. O kadroyla o dönemki şartlarla bugünkü şartlar ve durum bir değil. Öncelikle o dönem hazır bir takım, hazır bir iskelet vardı. O günkü şartlarda başarı elde etmek daha kolaydı. Bugün durum daha farklı. Hocanın etkisinin daha fazla olması gerekir. Tolunay Kafkas, için şuandaki durumda bence bir meydan okuma olmalı. Hazır, oturmuş, kalitesi ve potansiyeli olan bir ekiple başarıya ulaşmak kolaydır. Ama asıl önemli olan ise yeniden yapılanan, zor durumdaki ekiplerde başarıya ulaşmaktır.

KAFKASTA DEĞİŞİM VAR…

Kayserisporun o günkü durumuyla bugünkü durumu ne kadar farklıysa Tolunay Kafkasın da o günkü durumuyla bugünkü durumu farklı. Sanki eski heyecanını kaybetmiş gibi. Oysaki her yeni bir macera yeni bir meyan okuma olmalıdır. En kötüsü heyecanını, hevesini kaybetmek, durumu kabullenmektir. Eski agresif, istekli, arzulu, pes etmeyen, takımı ateşlemek için çırpınan, Kafkası umarım Fenerbahçe maçıyla birlikte yeniden kulübede görürüz. Onun yeniden eski havasına, kimliğine bürünmesi takımı da olumlu etkileyecektir. Ama takımın da o heyecana sahada eşlik etmesi şart. Elbette geçmişte kulübede ve antrenmanlarda dozajı aştığı anlarda oldu. Bunları frenlemesi iyi ama bu kadar kafa olarak durumu kabullenme görüntüsü vermesi hoş değil. En büyük tehlikede bu zaten. Sanki kafa başka olarak başka yerlerde Kafkas. Herkes durumu kabullenebilir ama Kafkasın ve ekibinin durumu kabullenmesi demek kötü son demek olur.

KAFA BURADA OLMALI!

Tolunay Kafkas, geçmiş sezonlarda Karabükte de görev yaparken bırakabilirim, bırakıyorum, sonra devam ikilemine düştü. Sonrasında ise kötü gidiş sürünce yollar ayrılmıştı Karabükle. Çünkü kafa olarak kendini Karabükten soyutlamaya başlamıştı ve bu da ruh halinden belli oluyordu. Bu belirginlik sahaya yansıyınca kötü sonuçlar sürüp gitti. Gençlerbirliği maçı sonrası da aynı sinyali verdi. Bırakabilirim dedi sonrasında Başkan Recep Mamur ile görüşünce devam ediyorum dedi. Kafkasın bu hareketi beraberinde de eleştirilerin artarak devam edeceği anlamına geliyor. Takım içinde de bu durum oyuncular arasında ister istemez tartışılacaktır. Çünkü kendisi bu zemini oluşturdu. Öncelikle kendisini kafa olarak tamamen buraya adapte etmeli, takıma vermeli. Bundan sonraki süreçte alınacak kötü sonuçlar, oynanacak kötü futbol ve mücadele, Kafkası da yönetimi de zor durumda bırakır.

HATA YAPMA LÜKSÜ YOK!

Hem Tolunay Kafkasın hem de takımın artık hata yapma lüksü yok. İlk yedi haftadaki genel görüntü iyi değil. Oyuncu seçimi, değişiklikler, kulübede oturanlar, oynayanlar, futbol, mantalite, sistem hep eleştirilere açık. Özellikle son oynanan Gençlerbirliği maçında Biseswar ile Vanderley gibi takımın hücumda top tutan ikilisinin bir anda kulübede olması kabul edilemez. Elbette kimse vazgeçilmez değil ama seçimi doğru yapmak çok önemli. Kendi sahanda oyunu kabul etmek, yana, geriye pas yaparak maç kazanılmaz. Sezonun ilk haftaları geride kaldı. Bundan sonraki süreçte işler daha da zor olacak. Puan artık ağızda değil midede olacak. Tolunay Kafkas ve takım için yeni süreç Fenerbahçe maçıyla başlayacak. Milli arada nelerin değiştiğini haftaya hep birlikte göreceğiz. Read more at http://kayserianadoluhaber.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=3314#FJ9QFiWJCpe7vEVX.99

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here