Bir ligin daha sonuna geldik. Yıllar sonra bir hegomanyanın bitişine şahitlik ettik Türkiye olarak. İstanbul takımlarının tahtına oturan ve onları alaşağı eden bir takım çıktı bu sezon Turkcell Süper Lig’ de. Bursaspor yıllar süren bir özlemi giderdi ve Trabzonspor’ dan sonra ŞAMPİYON OLAN İLK ANADOLU TAKIMI OLDU.

Alkışladık, kutladık zaten elimizden gelende birşey yoktu. Biz olmak isterdik ama OLAMADIK…

Neden mi?
Bizim hocamız ligin bitmesine 6 hafta kala " Bırakıyorum " deyip geri çekti kendini. Ligin ilk yarısında zirveye ortak olan takım, ikinci yarısında tam anlamıyla çöktü. Son haftalar hedef gittikçe küçüldü ve en sonunda 8. lik olarak belirlendi. Onlara göre BAŞARI (!) sağlandı. Haklılardı…

Neden mi?
Şehir’ de Kayserispor’ un başarısını isteyen, arzulayan bir avuç insan dışında kimse bulunamadı. Şehir takımına sahip çıkmadı ya da çıkması için bir çalışma yapılmadı.

Neden mi?
Yönetim Kulübü tam bir Ticari İşletme gibi görüp ona göre iş yaptı. Kısaca kazancına baktı. Sonra olmayınca da " Şehirden Verilen Desteğe Göre 8. lik BAŞARIDIR. " dendi. Anlamadı yönetim pasta ile börekle bu işin olmayacağını. Anlamadılar bedava tramvayların bu işe çözüm getirmeyeceğini.

Koskoca bir sezonu, Koskoca Kayserispor 8. sırada tamamladı ve buna bazıları tarafından başarı denildi.

Ne tuhaf değil mi? Ligin ilk yarısı biterken bizim altımızda olan Bursaspor bir ilki başarıp ÜZERİMİZDE ligi ŞAMPİYON bitirdi. Başarı sizce bizim mi, Bursaspor’ unmu?

Anlamak, çıldırmamak elde değil sevgili dostlar. İmkanımız yok desem Türkiye’ nin en iyi tesislerinin sahibiyiz. Maddi açıdan en rahat kulüplerden biriyiz ama 8. lik bizim için başarı. Bu ne yaman çelişkidir merak ediyor ve soruyorum yönetime.

Eyy sayın Başkan ve değerli Yönetimi.

Bu sene hedefiniz nedir?

Neler planlıyor ve şehrin takımını desteklemesi için ne tür projeler üretiyorsunuz?

Bilet Politikanız ne olacak? Kombine satışlarını nasıl artırmayı planlıyorsunuz?

Lütfen taşın altına elinizi değil artık başınızı koyabilmenin hesaplarını yapınız. Lütfen artık Kulübü Ticari bir işletme formatından çıkarıp bir Spor Kulübü olduğunu idrak ediniz ve buna yönelik yatırımlar yapınız.

Lütfen artık SADECE ve SADECE KAYSERİSPOR’ lu olunuz…

Siz taraftar için bir şeyler yapınız ki taraftardan taraftarlık yapmasını bekleyiniz. 1-2 liralık bilet fiyatı belirlemek ya da pasta, börek, çörek dağıtmak değil iş.

İnanın siz üstünüze düşeni yaptıktan sonra Şehirde, taraftar da size umduğunuzdan, düşündüğünüzden çok daha fazla destek verecektir.

Artık bahane kalmadı. Artık hiç kimse " ANADOLU KULÜPLERİNİ ŞAMPİYON YAPMAZLAR " diyemez.

Gün Kayserispor’ un günü olsun. Gün adımızı ŞAMPİYON KAYSERİSPOR yapan gün olsun. Gün bizim günümüz olsun…

Saygılarımla…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here