Kayserispor’un teknik direktörü Şota Arveladze, TRT 3′ün ilgiyle izlenen programı Basın Tribünü’nde kendisi hakkında bilinmeyenleri ve merak edilenleri yanıtladı.

TRT 3′te yayınlanan Basın Tribünü programında Kayserispor’un teknik direktörü Şota Arveladze birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gürcü teknik adam, TRT’nin ilgiyle izlenilen programında takımı hakkındaki düşüncelerini ve tüm merak edilenleri soruları yanıtladı.

shota11

İşte Şota Arveladze’nin katıldığı programdan önemli satır başları:

“LİG BOYUNCA EN ÇOK TRABZONSPOR BİZİ ZORLADI!”

-Kayserispor’daki görevimize başlamak için menajer Süleyman Hurma ile Amsterdam’da görüştük. Kendisinden Kayserispor’un oynadığı 6 maçın kasetlerini aldım. En iyi oynadıkları, en kötü oynadıkları da dahil olmak üzere o kasetleri izledim. Bazı tespitler yaptık ve göreve başladık. Bana yapılan teklifte kulübe yeni bir kimlik kazandırılması, yeni oyunculardan kurulu yeni bir düzen getirmemiz istendi. Bunu göze alarak göreve başladık.

-Lig boyunca en çok zorlandığımız takım Trabzonspor’du. Burak, Alanzinho, Jaja gibi isimler takımın kaderini belirliyordu. Nasıl bir oyun oynayacakları belli olmadığı için önlem alması zor bir takımdı. Mental olarak ne kadar iyiolursa olsun şampiyonluk yarışında Fenerbahçe Kulübü’nün büyüklüğü etkili oldu. Trabzonspor ne kadar daha iyi bir takım olsa da mental olarak o çizgiyi aşamadı.

-Rakiplerimiz çok büyük. Birisi Drogba’yı gündeminde tutuyor. Birisi Forlan’ı getirmeye çalışıyor. İstanbul takımları ile transfer konusunda yarışmak tabiki mümkün değil. Futbolcuyla görüşürken çocukları olup olmaması bile sorun teşgil ediyor. Okul sıkıntısı var Kayseri’de. Futbolcuyla konuşurken “Çocuğun var mı” diye soruyoruz her seferinde. Biz de zamanında bunları yaşadık.

“ACI AMA GERÇEK, TÜRKİYE’DE YOUTUBE’DAN TRANSFER YAPILIYOR”

-Türkiye’de sabır eksikliği var. Bu bir gerçek. Avrupa’dan tek fark budur. Herkes ilk senesinde şampiyon olmak istiyor. Bu yüzden de sürekli baskı var. Örneğin Arsenal kulübü Ajax’tan Belçikalı bir stoperi 4 sene takip etti. Böyle bir sabır olabilir mi? Arsenal kulübü inanın bizim takımlarımızdan daha büyük değil. Ama o oyuncuyu 4 yıl takip ettikten sonra 12 milyon avro verip aldı. Ben biliyorum ki ülkemizde Youtube’dan transfer yapan kulüpler var. Bu çok acı birşey. Düşünün bir de Youtube kapalı. Kapalı olmasaydı kim bilir neler olacaktı?

– Ben bu takımı seviyorum. Futbolu çok seviyorum. Futboldan asla kopmayı düşünmüyorum. Önümüzdeki sezona Avrupa Kupaları, hatta Şampiyonlar Ligi’ne kalmayı istiyoruz. Eğer kalırsak önemli bir işi başarmış olacağız.

-Yarın ne olacağını bilemeyiz. İnsan neredeyse orada başarılı olmak ister. Kendimi önce burada göstermek istiyorum. Hangi kulübü istersin diye sorduğunda herkes bir takım söyler kafasına göre. Real Madrid, Barcelona… Ama ben Barcelona’ya karşı oynamak istemem. Onu biliyorum.

“TAKIMA SÜREKLİ KÜFÜR ETTİLER, SÜLEYMAN HURMA DA DOĞAL OLARAK SİNİRLENDİ”

-Serdar Kesimal ve Önder Turacı’nın ayrılıklarının ardından savunmaya takviye yapıldı. Santrafor olarak da Gökhan Ünal Kayserispor’a döndü. Herkesin dediğine bakılırsa süper bir golcu, gol kralı olmuş bir isim. Bize karşı oynadığında da süper bir gol attı. Ben o zaman da golcü olduğunu gördüm. Ben 25 sene santrafor oynadım, buna dayanarak Gökhan Ünal’ın iyi bir forvet olduğunu söyleyebilirim. Kendisine bu takımda oynamak isteyip istemediğini sordum. Tamam dedikten sonra sahaya çıkıp futbol oynamak kalıyor. O da zaten onun sevdiği bir iş.

-Bence oynamayan oyuncu, oyuncu değildir. Oynamayacağını düşünmüyorum Serdar’ın. Buradan da söylüyorum, eğer memnun değillerse transferlerinden geri göndersinler, ben razıyım.

 

-Süleyman Hurma’nın çalışmalarını ve işine olan bağlılığını biliyorum. Taraftarlarla olan tatsızlığın nedenini biliyorum. Galatasaray maçında bizim yedek kulübesinin hemen üzerindeki birkaç kişi sürekli küfür ediyordu. Bizim iyi oynamadığımızı söyleyerek. Bunun ardından Süleyman Ağabey’de sinirlendi ve onları sert bi şekilde uyardı ve aralarında söz kavgası oldu. İstenmeyen bir durumdu ama onun suçu yoktu.

Kaynak: Sporx.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here