selcuk-dereli

Selçuk Dereli Milliyet Gazetesindeki köşesinde Kayserispor-Trabzonspor maçı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Selçuk Dereli “Gol Elle atıldı” dedi.
Köşesinda maçla ilgili yapmış olduğu yorumda ise

“Kayserispor, maça çok iyi başladı. Hatta farklı bir şekilde öne geçti. Ancak oyuncularının yaptığı bireysel hatalarla bu avantajlarını kullanamadılar. Trabzonsporlu futbolcular ise son bölümlere kadar maçı bırakmadan mücadele ettiler. Ancak savunma hataları devam ediyor.

Hakem İlker Meral aslında son bölümlere kadar maçı iyi götürdü. Ancak son dakikadaki Trabzonspor golünde yardımcı hakemi ile beraber çok önemli bir hataya imza attılar. Bordo-mavililerin üçüncü golünde Burak’ın vurmuş olduğu kafa topunda, meşin yuvarlak çizgiye temas ettiği için bu pozisyon gol değildi. Sonrasında ise Mustafa Yumlu eliyle topu ağlara yolladı. Dolayısıyla burada hakemlerin bu golü iptal edip Yumlu’ya sarı kart göstermesi gerekiyordu. Üstelik maçın yardımcı hakemi Hakan Yemişken, 1. pozisyonda golü vermişti. Bu da ayrı bir çelişkiydi.

Aynı zamanda Yemişken, maçta önemli ofsayt hataları da yaptı. Örneğin Mustafa Yumlu’nun kaleci ile karşı karşıya kalmış olduğu kafa vuruşunda çok net bir ofsayt olmasına rağmen, Yemişken bayrağını kaldırmadı ve önemli bir hataya daha imza attı.”dedi.

Yazının devamı için

http://ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120220/selcuk_dereli_gol_elle_atildi.html

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here