Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “ Atiker Konyaspor maçıyla  tekrar ayağa kalkıp yeniden kaybetmeme, kazanma serisine başlayacağız” dedi.

Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis sezonunda geride kalan 5 haftada iyi bir grafik çizen Kayserispor’da gözler Atiker Konyaspor maçında çevrildi.

Yarın Kadir Has Stadyumunda saat 16.00’de oynanacak olan Kayserispor ile Atiker Konyaspor maçı hazırlıklarını bugün yapacağı son antrenmanın ardından tesislerde maç saati beklemeye başlayacak.

“Haklı mağlubiyet aldık”

Geçtiiğimiz hafta Göztepe A.Ş maçında haklı bir mağlubiyet aldıklarını belirten  Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “ Göztepe maçında hiç istemediğimiz bir oyun oynadık. Geçtiğimiz hafta sonu maalesef hiç yaşamak istemediğimiz, bundan sonraki dönemde de oynamak istemediğimiz bir karşılaşma oynadık. Baştan sona kötü oynadığımız, futbol adına hiçbir şey yapmadığımız, ilk 4 haftalık performansın tersi ve bize yakışmayan bir mücadele oldu. Lig uzun bir maraton. Biz bundan sonraki süreçte de maç kaybedeceğiz, bazı maçlarda yine kötü oynayacağız ama bir daha Göztepe maçı gibi bir maçı yaşamak istemediğimizi arkadaşlarımızla da paylaştık. Hepimiz üzüldük ama lig devam ediyor.”

“Ayağa kalkma maçımız”

Sağlam, “ Cumartesi günü hem bu Göztepe maçını telafi edebileceğimiz hem de ligdeki hedeflerimizden uzaklaşmadan bizi ligin üst sıralarına biraz daha yaklaştıracak güzel bir fırsat var. İnşallah Konyaspor maçıyla tekrar ayağa kalkıp yeniden kaybetmeme, kazanma serisine başlamak için önümüzde güzel bir fırsat var. Cumartesi gününe kadar hazırlıklarımızı tam anlamıyla yapıp, Konyaspor maçını güzel bir şekilde oynayıp tekrar yukarıya çıkmak istiyoruz.”

“Taraftarımıza çok ihtiyacımız var”

Ertuğrul Sağlam, “ Cumartesi günü Atiker Konyaspor maçında taraftarlara çok ihtiyacımız var. Cumartesi günü onların da yoğun katılımıyla güzel bir atmosfer oluşturup bize de maçın başlangıç düdüğünden bitiş düdüğüne kadar destek oluşturacak bir coşkulu ortam istiyoruz. Bunun için herkese büyük sorumluluk düşüyor. İnşallah taraftarlarımızın da desteğiyle oyuncularımız da sorumluluk alacaklar ve hem Göztepe maçının olumsuz etkisini ortadan kaldıracağız hem de taraftarın ve camianın geleceğe daha umutla bakmasını sağlayacak bir karşılaşmayı oynayacağız” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here