Kayserispor’da 2005-2006 ve 2006-2007 sezonlarında kısa aralıklar ile forma giydi.
Halen Kocaelispor’da top koşturuyor. 26 Yaşındaki defans oyuncusu Milli kadrounun kariyirinin yurtdışında sürdüren ender isimlerinden biri. 47 kez milli oldu ve son derece tecrübeli. Önceki kulübü Neftchi Bakü’nün transferini izin verilen süre içinde tamamlayamadığı gerekçesi ile 2006 yılında kondisyonunu korumak için Azerbaycan Basketbol liginde basket oynadı.
TFF yayınlarındaki dergide;
 

Kayserispor’da oynadığın dönemden takım ve şehirle ilgil aklında kalanlar neler?. Kayseri’de tekrar bulunmak nasıl bir duygu?.
R.Sadigov "Aklımda hep güzel anılar var. Kayserispor’dan ayrıldığım dönemde gerek benim, gerekse takımın form durumu üst düzeydeydi. UEFA Kupası’da AZ Alkmaar ile oynanacak maça hazırlanıyorduk ama benim ailevi problemlerim nedeniyle Azerbaycan’a dönmem gerkti. Kariyerim için kötü bir hamle oldu ama o zaman futbolu değil, ailemi düşünmem gerekliydi. Mili maçın Kayseri’de olmasına çok sevindim. Hem eski arkaşlarımı hemde taraftarları çok özledim. Taraftralrımız, sorunlu dönemimde takımdan ayrılmamam için beni ikna etmeye gelmişlerdi. Çok duygulanmıştım" dedi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here